Piłkarz Wisły Kraków Szymon Sobczak: Z pięknym futbolem w tej lidze może być różnie. Musimy być skuteczni

Piotr Tymczak
Szymon Sobczak
Szymon Sobczak Andrzej Banaś
- Trzeba punktować regularnie. Do bezpośredniego awansu do ekstraklasy nie wystarczy w tej lidze granie w kratkę - mówi napastnik Wisły Kraków Szymon Sobczak po przegranym 0:1 pierwszoligowym meczu z GKS Tychy.

Przy okazji meczu z GKS Tychy na stadionie przy ul. Reymonta Szymon Sobczak odebrał nagrodę za piłkarza grudnia Fortuna 1 Ligi. W spotkaniu nie wystąpił w pierwszym składzie. Na boisko wszedł w 72 minucie. W końcówce meczu piłkarze "Białej Gwiazdy" robili co mogli, by chociaż wywalczyć remis, ale nie udało się im trafić do bramki.

- Nagroda za piłkarza miesiąca grudnia na pewno cieszy, ale już mamy luty i wolałbym powalczyć o nagrodę na luty, marzec. Do tego trzeba minut na boisku - powiedział Szymon Sobczak.

"Trzeba punktować regularnie"

Proszony o komentarz do meczu z GKS Tychy Szymon Sobczak odpowiedział: - Nie lubię oceniać, nie do mnie to należy. Gra musi wyglądać dobrze przez większą spotkania. Przeciwnik może mieć jedną sytuację, wykorzystać ją i późnij zamknąć się w obronie. Tak to się kończy.

Napastnik Wisły zwraca uwagę, że drużyna powinna wyciągnąć wnioski z tego, co wydarzyło się w poprzedniej rundzie: - Przez połowę listopada i grudnia goniliśmy czołówkę. Nie możemy sobie teraz pozwolić na to, by rywale nam odjechali. Musimy być mądrzejsi. O to głównie miałbym pretensje do siebie, jako zawodnik. Takie wnioski powinniśmy mieć też jako zespół. Nie ukrywajmy, błędy i porażki będą się zdarzać. To jest sport i taka jest piłka, ale wiemy, jak ta liga jest ciężka. To co wypracowaliśmy sobie w grudniu teraz trzeba kontynuować.

Wisła Kraków. Wnioski po meczu „Białej Gwiazdy” z GKS-em Tychy

Szymon Sobczak dodał również: - Wiemy, że trzeba punktować regularnie. Do bezpośredniego awansu do ekstraklasy nie wystarczy w tej lidze granie w kratkę. Trzeba mieć serie zwycięstw, od razu widać to w tabeli. Pokazała to końcówka listopada i cały grudzień, kiedy z 10 lokaty potrafiliśmy wskoczyć do czołówki. W tym roku wygraliśmy pierwszy mecz. Teraz mieliśmy spotkanie, w którym trzeba było pokazać piłkarski charakter. Najważniejsze jest teraz to, byśmy wszyscy wzięli odpowiedzialność za zespół, bo nie będzie wiele miejsca na pomyłki i błędy.

"Widzewowi trzeba postawić twarde warunki"

Teraz przed wiślakami spotkanie u siebie w ćwierćfinale Pucharu Polski z Widzewem Łódź. - Wiemy jak to jest ważny mecz, wiemy jak dużo kibiców przyjdzie. Trzeba od początku postawić twarde warunki i wygrać, a później jechać na kolejną pierwszoligową bitwę, bo inaczej tego nie można nazwać. Jeśli liczymy, że będziemy grać piękny futbol, to znając tą ligę może to trochę inaczej wyglądać. Trzeba więc przede wszystkim prezentować futbol skuteczny, bo liczą się bramki, punkty. Czasami styl nie jest najważniejszy. Trzeba pracować nad mądrością i być konsekwentnym. Ta konsekwencja daje punkty - podkreślił Szymon Sobczak.