Piłkarze z zakopiańskiego klubu KS Zakopane wyszli z inicjatywą, aby jeszcze raz przyjrzeć się projektowi przebudowy stadionu miejskiego przy ul. Orkana. W ramach przebudowy stadionu zaplanowano stworzenie:
- boiska o nawierzchni sztucznej do piłki nożnej o wymiarach 90x45m
- zadaszonej trybuny na 412 osób wraz z budynkami szatniowo- administracyjnymi A i B zlokalizowanymi po obu jej stronach.
- bieżni 4 torowej o długości 300 m
- bieżni 6 torowej o długości 100 m
- boiska treningowego o nawierzchni z sztucznej trawy
- skoczni wzwyż o rozbiegu ograniczonym do 10 m
- rzutni do rzutu kulą
- rozbiegu wraz z wydzielonym miejscem do skoków w dal.
- Jako Klub chcieliśmy podjąć inicjatywę w celu ustalenia możliwości zmiany tego projektu w taki sposób, aby na tym stadionie ostatecznie powstało pełnowymiarowe boisko piłkarskie, które będzie umożliwiało rozgrywanie meczów drużyn 11-osobowych. Wierzymy, że wraz z nowymi władzami Miasta oraz z projektantem inwestycji uda się nam znaleźć takie rozwiązanie, które będzie satysfakcjonowało większość mieszkańców i klubów sportowych - piszą przedstawiciele KS Zakopane.
Ruszyła zbiórka podpisów pod petycją
Piłkarze uruchomili na portalu petycjaonline.com zbiórkę podpisów pod petycją o zmianę przebudowy miejskiego stadionu. Pod petycją podpisało się już 440 osób (dane na dzień 29 maja).
- Zarząd Klubu Sportowego Zakopane prosi Państwa o wyrażenie swojego zdania na temat projektowanego stadionu miejskiego przy ul. Orkana w Zakopanem. Społeczności piłkarskiej nie musimy wyjaśniać jak dużym problemem dla Klubu jest brak miejskiego pełnowymiarowego boiska piłkarskiego. Blokuje to rozwój starszym zawodnikom, którzy po ukończeniu 13 roku życia zgodnie z przepisami powinni rozgrywać mecze w składach 11-osobowych oraz na pełnowymiarowym boisku - wyjaśniają powody petycji władze klubu.
Mniejsze boisko nie spełnia oczekiwań i generuje dodatkowe koszty
Brak pełnowymiarowego boiska zdaniem piłkarzy uniemożliwi im prawidłowe przeprowadzenie treningów, a także zgodne z przepisami mecze. Rozwiązaniem jest wynajmowanie boiska należącego do Centralnego Ośrodka Sportu. To jednak pociągnie za sobą dodatkowe koszty.
- Doraźnym rozwiązaniem jest korzystanie na zasadach komercyjnych z obiektów Centralnego Ośrodka Sportu jednak wiąże się to z niebagatelnymi kosztami, które w znacznym stopniu obciążają klubowe finanse na niespotykaną w jego historii skalę.
Budowa nowego boiska piłkarskiego potrwa lata
Piłkarze obawiają się, że brak pełnowymiarowego miejskiego boiska i obietnica budowy nowego obiektu na obrzeżach zakopanego będą ciągnąć się latami, co negatywnie wpłynie n rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży.
- Koncepcja budowy nowego boiska piłkarskiego w innej lokalizacji to proces, na który składa się: planowanie, regulowanie stanu prawnego odpowiednich nieruchomości, pozyskiwanie środków na budowę i ostatecznie sama realizacja. Wszystko to może potrwać nawet kilka lat. Przez ten okres czasu nie możemy sobie pozwolić na przestój i wyhamowanie rozwoju młodych talentów - informują władze KS Zakopane.
Petycję oraz pełną treść uzasadnienia można znaleźć pod linkiem: PETYCJA
Tęcza pojawiła się nad Zakopanem. W nadchodzących dniach jes...
