Piszczek i Błaszczykowski nie pomogli

W finale Pucharu Niemiec, rozegranym w Berlinie, Wolfsburg pokonał Borussię Dortmund 3:1.

W ekipie Borussii zagrali dwaj Polacy: Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski. Obaj pojawili się na boisku dopiero w 68 minucie, przy stanie 3:1. Nie zdołali zmienić obrazu gry swojej drużyny.

Borussię po raz ostatni, po siedmiu latach pracy, prowadził Juergen Klopp. Pożegnanie nie było udane. Zasłużony szkoleniowiec nie zdobył w minionym sezonie ani jednego trofeum.

Wprawdzie Borussia szybko objęła prowadzenie, ale okazje na podwyższenie wyniku zmarnował Marco Reus, a potem w ciągu kilkunastu minut Wolfsburg zdobył aż trzy gole.

Drużyna z Dortmundu dzięki występowi w finale krajowego pucharu zapewniła sobie udział w rozgrywkach Ligi Europy (w Bundeslidze zajęła dopiero siódmą lokatę).

Borussia Dortmund - Wolfsburg 1:3 (1:3), Aubameyang 5 - Luiz Gustavo 22, De Bruyne 33, Dost 38.

Materiał oryginalny: Piszczek i Błaszczykowski nie pomogli - Dziennik Polski