Planowe zwycięstwo Muszynianki nad Centrostalem

Rafał Kamieński
MVP meczu zgarnęła rozgrywająca Milena Sadurek
MVP meczu zgarnęła rozgrywająca Milena Sadurek Bartłomiej Tokarczyk
Godzinę i dziewięć minut trwało wczorajsze siatkarskie spotkanie w Muszynie. W zaległym meczu z 6. kolejki wicemistrzynie Polski bez problemów wygrały z Centrostalem.

W drużynie gospodyń zabrakło dochodzącej do zdrowia Agnieszki Bednarek-Kaszy, ale na losy tego pojedynku nie miało to żadnego wpływu.

W pierwszej partii siatkarki Bogdana Serwińskiego zaczęły tak jakby chciały zmiażdżyć drużynę gości i zupełnie wybić z głowy siatkówkę podopiecznym Piotra Makowskiego. Gdy zespoły schodziły na pierwszą przerwę techniczną Centrostal zdołał zdobyć tylko jeden punkt. Bydgoszczanki nie bardzo wiedziały, co się dzieje w hali w Muszynie.

W pewnym momencie na tablicy wyników zrobiło się 21:7 dla "mineralnych", jednak to zupełnie zdekoncentrowało siatkarki z uzdrowiska. Centrostal nieco się otrząsnął i zdobył ostatecznie w tym secie 16 oczek.

Ta chwilowa, na szczęście, niemoc, trwała również na początku seta drugiego i to Centrostal wysoko prowadził. W drugiej partii bydgoszczanki miały przewagę 8:3, ale potem Bank BPS znów przejął kontrolę nad meczem i przy drugiej przerwie technicznej było już 16:13 dla gospodyń. Bardzo podobnie wyglądał ostatni set, wygrany do 19.

- Przed meczem stawialiśmy sobie za cel zdobycie trzech punktów i taki sam plan mamy przed sobotnim spotkaniem z Białymstokiem. Innego celu mieć przecież nie możemy - mówi Bogdan Serwiński. Najwięcej punktów zdobyła kapitan Aleksandra Jagieło (15). Kroku dotrzymywały jej Katarzyna Gajgał (12) i Debby Stam-Pilon (10). Słabszy mecz tym razem rozegrała wczoraj Joanna Kaczor, która miała tylko 15% skuteczność. Trener Serwiński tym razem nie skorzystał z reszty zawodniczek. Już w sobotę Bank BPS gra kolejne spotkanie we własnej hali. Tym razem rywalkami będą sensacyjne pogromczynie Aluprofu, siatkarki AZS Białystok.

Bank BPS Muszynianka Fakro - Centrostal Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:22, 25:19)

Sędziowali: Anna Szymańska, Piotr Dudek.

Bank BPS: Sadurek, Kaczor, Gajgał, Wensink, Jagieło, Stam-Pilon, Zenik (libero).

Centrostal: Naczek, Kowalkowska, Mróz, Spicer, Kuligowska, Leys, Kueh-Jarek (libero) oraz Zielińska, Polak, Pelc, Sawoczkina.

MVP: Milena Sadurek.

Pozostałe zaległości: Trefl Sopot - Stal Mielec 3:0 (16, 17, 11), AZS Białystok - Gwardia Wrocław 3:2 (23, -8, -22, 17, 8).

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Nastolatek oblał się benzyną i podpalił!