https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Plaża nad Wisłą z piaskiem, leżakami, pawilonem i kinem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piotr Tymczak
Od niedzieli krakowianie i turyści będą mogli korzystać z plaży. W piątek urządzano ją na bulwarze w sąsiedztwie mostu Kotlarskiego (od strony osiedla Wiślane Tarasy).

Na plaży będzie oczywiście piasek, ale nie będzie go bardzo dużo. Został on wysypany na paśmie oddzielającym bulwarową alejkę od Wisły.

Po drugiej stronie alejki przycięto trawę. Na niej pojawiły się huśtawki, które wcześniej tymczasowo stały przed magistratem przy placu Wszystkich Świętych. Na trawie będzie można też wypoczywać i opalać się w leżakach. Ustawiono tam również małą instalację w formie trybuny, na której będzie można usiąść aby np. oglądać wieczorne seanse kina letniego.

Na bulwarze pojawiły się też toalety oraz niewielki przeszklony pawilon, który przyda się do prowadzenia sportowych i rekreacyjnych zajęć dla mieszkańców. W jego pobliżu wyznaczono stanowiska dla foodtrucków, w których będzie można kupić coś do picia i zjedzenia.

– Jest tu dużo przestrzeni, żeby odpocząć. Zapraszamy – mówi Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. Ta miejska jednostka zorganizowała plażę.

Zobacz, jak będzie wyglądać plaża:

Autor: Oskar Nowak, Gazeta Krakowska

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

R
Rudy z Bdy
To nie plaza, to burdel z piaskiem.
a
ania321
Dziekujemy PSL za zabranie ostatniego kawałka zieleni, bedzie super szczegôlnie dla mieszkancow Tarasòw Wiślanych, darcie, syf po nocnych pijanstwach tak to bedzie wykladało, mam nadzieję ,że Panowie z PSL sà zachwyceni , A to Marszalek wybuduje bunkry czyli urzad marszałkowski a to wycinka zieleni przy wałach i budowa Akademii Muzycznej, Filharmonii zamiast parku oj super bedzie sie tam mieszkało ,brawo Po,PSl i ukochany Prezydent Majchrowski i jak tu nie głosować na PIS nawet jak sie nie znosi tej Partii oby tak dale
j
jak nikt nie patrzy
plaża że hej, tylko tam psy robią kupy, nawet takie grube kloce!! siusiu, oczywiście, też, bezpośrednio do wody! a różne pijane żule leją, grubym strumieniem , jak nikt nie patrzy!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska