PLH: Cracovia rozgromiona, Jastrzębie pokazało siłę

Piotr Błoński
W piątym finałowym meczu Polskiej Ligi Hokeja Cracovia Comarch została rozbita przez JKH GKS Jastrzębie przegrywając aż 0:5. W finałowej rywalizacji "Pasy" prowadzą już tylko 3:2.

Piąte finałowe starcie pomiędzy tegorocznymi finalistami było najbardziej jednostronne z dotychczasowych spotkań. Jastrzębianie na swoim terenie niepodzielnie rządzili przez całe spotkanie i pewnie wygrali mecz.

O ile Cracovia walkę nawiązała jeszcze w pierwszej tercji, w której gospodarze zdobyli "tylko" jedną bramkę. O drugiej odsłonie poniedziałkowego meczu krakowianie będą chcieli jak najszybciej zapomnieć, bowiem pomiędzy 29. a 36. minutą stracili aż trzy gole i stało się jasne, że w poniedziałek "Pasy" nie zapewnią sobie tytułu mistrzowskiego.

Zrezygnowani krakowianie w trzeciej tercji dali sobie wbić jeszcze jednego gola i cały mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla jastrzębian.

Szósty mecz w środę Krakowie o godz. 19.30.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Bramki: 1:0 Damian Kapica (13), 2:0 Miroslav Zatko (29), 3:0 Błażej Salamon (30), 4:0 Radek Prochazka (36), 5:0 Adrian Labryga (47).
Kary: JKH GKS - 4; Cracovia - 10 minut.