PlusLiga siatkarzy: w hicie kolejki ZAKSA pokonała Asseco Resovię

ZAKSA to lider PlusLigi
ZAKSA to lider PlusLigi Sylwia Dąbrowa
W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 19. kolejki PlusLigi lider ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dość pewnie poradził sobie z Asseco Resovią, wygrywając 3:1.

Siatkarze ZAKSY przegrali pierwszego seta (trwoniąc 4 punkty przewagi), ale w trzech następnych byli górą. W ostatniej odsłonie ze stanu 6:8 na pierwszej przerwie technicznej doprowadzili do 16:12 na drugiej. MVP spotkania został wybrany Kevin Tillie (13 pkt). W ekipie z Rzeszowa znów najskuteczniejszy był Bartosz Kurek (22 pkt).

Kędzierzynianie w tym sezonie są w rewelacyjnej formie, wygrali 18 z 19 dotychczasowych spotkań. Są już bardzo blisko zajęcia jednego z dwóch pierwszych miejsc (zapewne będą na najwyższej pozycji), co da prawo gry o złoty medal. Na 7 meczów przed końcem rundy zasadniczej mają 53 pkt i aż 12 „oczek” przewagi nad kolejnym z rywali.

W walce o tę drugą lokatę poważnie liczą się trzy ekipy. Po porażce spadła z niej Asseco Resovia (40 pkt), która została wyprzedzona o punkt przez PGE Skrę (41). Bełchatowianie w innym środowym szlagierze wygrali 3:2 na trudnym terenie w Jastrzębiu-Zdroju (24 pkt zdobył Facundo Conte, 27 pkt dla gospodarzy uzyskał Maciej Muzaj). Ten wynik zmniejszył szanse Jastrzębskiego Węgla na walkę o czołową dwójkę, ma już 8 punktów straty do Skry.

Czwarty jest Lotos Trefl Gdańsk (38 pkt), który w tej serii wygrał 3:0 w Bydgoszczy z Łuczniczką. Ma jedno zaległe spotkanie (z BBTS-em Bielsko-Biała).

PlusLiga, wyniki 19. kolejki

Indykpol AZS Olsztyn – AZS Częstochowa 3:1 (25:21, 25:12, 22:25, 25:21)
Cerrad Czarni Radom – MKS Będzin 3:0 (25:15, 25:18, 26:24)
AZS Politechnika Warszawska – Effector Kielce 3:0 (27:25, 25:22, 25:15)
Cuprum Lubin – BBTS Bielsko-Biała 1:3 (22:25, 20:25, 25:20, 19:25)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia 3:1 (22:25, 25:19, 25:22, 25:21)
Łuczniczka Bydgoszcz – Lotos Trefl Gdańsk 0:3 (21:25, 23:25, 23:25)
Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 2:3 (23:25, 27:25, 25:27, 25:20, 10:15).