Na dachu grybowskiego kina znajduje się obecnie odrestaurowany napis neonowy, który działa już w porze nocnej ozdabiając i rozświetlając tę część miasteczka. Wykonano nowoczesne oszklone wejście. Wokół budynku znajduje się jeszcze tymczasowe metalowe ogrodzenie.
Już w czerwcu br. burmistrz Grybowa Paweł Fyda mówił nam o tym, że w zależności od postępu prac kino powinno wystartować w tym roku, być może właśnie na przełomie października i listopada. Teraz okazuje się, że termin nieco się opóźni, ale w tym roku kino ma już wznowić działalność.
Jak przyznaje burmistrz Grybowa uroczystości związane z otwarciem kina zaplanowane są na 25 listopada.
- Jeśli nic się nie zmieni, dojdzie wówczas do otwarcia kina. W placówce wykonywane są obecnie tzw. kosmetyczne prace. Kino ma być ogólnodostępne i oferować szeroki repertuar filmów - zauważa Fyda w rozmowie z "Gazetą Krakowską".
O jakich pracach była mowa wcześniej? Chodziło o kwestię nagłośnienia czy instalację ekranu. Ciężko było jednak o wyłonienie wykonawcy tych pierwszych prac, co udało się dopiero za piątym razem. Swoje zrobiła pandemia koronawirusa, ceny poszczególnych materiałów czy technologii wzrosły, zmniejszyła się ich dostępność na rynku, pojawiły się opóźnienia w produkcji. Pierwszy etap grybowskiej inwestycji, czyli roboty budowlane w środku i na zewnątrz kina, został zakończony już wcześniej.
Ze słów burmistrza Fydy wynika zatem, że także metalowe tymczasowe ogrodzenie, którym budowlańcy zabezpieczyli teren placu budowy już wkrótce zniknie z ulicy. Na początku grudnia 2020 roku uszkodził je volkswagen golf kierowany przez mieszkańca powiatu gorlickiego, który nie zachował wymaganej ostrożności i zniszczył nie tylko część ogrodzenia, ale również barierki i drzwi wejściowe. Te w przeciwieństwie do płotu zostały wyremontowane.
Remont grybowskiego kina to koszt 8 mln zł. Miasto Grybów pozyskało dofinansowanie w wysokości 82 procent z programu Interreg Polska-Słowacja na lata 2014-2020.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Sądeckie królowe Instagrama. Są młode i robią karierę
- Top krótkich wyjazdów godzinę od Nowego Sącza
- Czy prace na stadionie Sandecji są prowadzone bez pozwolenia? Nadzór bada sprawę
- Michał Szczygieł o tym, co wyzwala w nim adrenalinę
- W lasach Beskidu Wyspowego pojawiają się pierwsze grzyby
- 10 miejsc idealnych na upalny dzień. To nie tylko baseny i kąpieliska
Studiowanie w Polsce jest coraz droższe. Ekspert wyjaśnia powody
