https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podhale. Tragedia w rodzinie Fryźlewiczów. Trzech braci zmarło w ciągu dwóch miesięcy

red.
Kolejny cios dla rodziny Fryźlewiczów z Nowego Targu. 15 maja zmarł ks. Jan Fryźlewicz, który pełnił posługę kapłańską w parafii w Naprawie. Dwa dni wcześniej zmarł jego brat Marek Fryźlewicz, były burmistrz Nowego Targu, a dwa miesiące temu - drugi brat ks. Andrzej Fryźlewicz.

FLESZ - Telemedycyna to więcej niż e-recepty

od 16 lat

Ks. Jan święcenia kapłańskie przyjął w 1982. Od kilku lat był proboszczem parafii pw. św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Naprawie. 13 maja z kolei zmarł jego brat Marek Fryźlewicz, który był wieloletnim burmistrzem Nowego Targu. Funkcję tę sprawował przez 18 lat.

Tragedia rodzinna zaczęła się jednak w marcu, gdy odszedł ks. Andrzej Fryźlewicz - brak Marka i Jana. Ten ksiądz był z kolei wieloletnim osobistym sekretarzem metropolity krakowskiego ks. kard. Franciszka Macharskiego.

Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska