Policja zaprezentowała odzyskane obrazy Nowosielskiego...

  Policja zaprezentowała odzyskane obrazy Nowosielskiego [VIDEO]

  Marian Satała

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Policja zaprezentowała odzyskane obrazy Nowosielskiego [VIDEO]
  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie zaprezentowano dziennikarzom odzyskane dzieła Jerzego Nowosielskiego, które zostały skradzione w dwa dni po śmierci artysty z jego krakowskiego domu. Obrazy i ikony zostały przekazane Andrzejowi Starmachowi, szefowi Fundacji Nowosielskich
  Policja zaprezentowała odzyskane obrazy Nowosielskiego [VIDEO]
  Policja nadal poszukuje trzech wielkich obrazów Nowosielskiego i jednej ikony - informowali podczas konferencji prasowej Tomasz Waszczuk z prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście Wschód oraz Marek Woźniczko, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie. W sumie zatrzymanych zostało w sprawie kradzieży dzieł Nowosielskiego osiem osób. Pięć z nich usłyszało zarzuty, dwie osoby tymczasowo aresztowano.  - Najważniejsze, że udało się odzyskać ikony z prawosławnego ołtarza w domu profesora Nowosielskiego - podkreślił Starmach. Wciąż jednak brakuje trzech obrazów i jednej ikony o łącznej wartości ok. 150 tys. zł.
  Na razie odzyskane obrazy będą przechowywane w galerii Starmach, gdzie jest siedziba Fundacji Nowosielskich. Naszym zamiarem jest utworzenie w domu Jerzego Nowosielskiego jego autobiograficznego muzeum - dodał Starmach.

  21 lutego złodzieje ukradli dzieła sztuki i przedmioty o wartości ponad 290 tys. zł z domu zmarłego dwa dni wcześniej artysty malarza. Było to 10 obrazów i ikon Jerzego Nowosielskiego, dwie ikony nieznanego autora, dwie reprodukcje nieznanego autora, dwa zegary, szereg pamiątek i 230 zł. Część prac udało się zidentyfikować dzięki dokumentacji, którą posiadał przyjaciel i opiekun artysty, prezes Fundacji Nowosielskich Andrzej Starmach. Skradzione dzieła odnaleziono w sobotę w bagażniku samochodu w Krośnie Odrzańskim.

  Czytaj także: Zatrzymano złodziei obrazów Nowosielskiego

  Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Brutalna wojna o turystę. Kto podpala meleksy?
  Sportowetempo.pl. Najlepszy serwis sportowy
  MPK Kraków - wszystko o zmianach w komunikacji Krakowa

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo