FLESZ - W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci

– To zaproszenie do muzycznej rozmowy ze słuchaczami radia. Oprócz utworów nawiązujących do muzyki tradycyjnej, mogą oni posłuchać przede wszystkim samych artystów, którzy opowiedzą o swoich inspiracjach, sposobach pracy, emocjach i problemach towarzyszących izolacji – mówi Aleksandra Tykarska z RCKL, autorka pomysłu akcji.
Do akcji #folkwdomu zainicjowanej przez Polskie Radio może się przyłączyć każdy, kto wykonuje muzykę tradycyjną czy folkową.
– Audycje Radiowego Centrum Kultury Ludowej od zawsze były otwarte dla twórców i służą jako platforma wymiany idei artystycznych i prezentowania cennej twórczości, czasem bardzo trudno dostępnej i niszowej. Za każdą z tych propozycji stali i stoją artyści – konkretne osoby – dodaje Hanna Szczęśniak z RCKL.
Dziennikarka podkreśla, że akcja ma na celu uświadomienie, z jakimi problemami mierzą się muzycy w dobie pandemii i jakie wyzwania czekają ich w przyszłości. Zamknięci w domach artyści mogą dzielić się swoją muzyką i opowieściami w audycjach RCKL na antenach: Jedynki, Dwójki oraz Polskiego Radia Dzieciom.
Zgłoszenia i piosenki utrzymane w stylistyce folku i muzyki tradycyjnej można przysyłać na adres: [email protected]
- Muzyka pomaga nam wyrazić emocje, odprężyć się i jednoczy, nawet na odległość. Bez muzyki – tej słuchanej, ale i tworzonej samemu czy wspólnie z bliskimi, trudno byłoby nam przetrwać czas izolacji. A muzyka to artyści, którzy ją tworzą. I to właśnie im chcemy oddać głos w naszych audycjach – podkreśla Piotr Kędziorek, szef Radiowego Centrum Kultury Ludowej.
Więcej: www.rckl.polskieradio.pl
- Co wkurza kierowców?
- Ile zarabiają pracownicy służby zdrowia? LISTA PŁAC
- Kraków. Miejskie inwestycje opóźnione przez koronawirusa?
- Tatry. Dolina Chochołowska jest pełna krokusów [ZDJĘCIA]
- Koronawirus. Policjanci kontrolują nawet na dziełach sztuki!
- Jak przeżyć domową kwarantannę, żeby nie zwariować? [MEMY]