https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poszukiwani Polak i Azer zatrzymani przez Straż Graniczną w Krakowie. Obaj trafili do aresztu

Ewa Wacławowicz
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali wczoraj poszukiwanego Polaka oraz nielegalnie przebywającego w Polsce Azera. Obaj mężczyźni zostali osadzeni w krakowskim Areszcie Śledczym.

Z lotniska do aresztu

Do Londynu chciał wylecieć z MPL w Krakowie-Balicach 47-letni Polak. Podczas odprawy przeprowadzanej przez funkcjonariuszy Placówki SG w Krakowie – Balicach okazało się, że mężczyzna pochodzący z Krakowa, jest poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych oraz zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego Aresztu Śledczego.

Na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie został on zatrzymany. Na Polaku ciążyła kara pozbawienia wolności w wymiarze 182 dni, za uchylanie się od wykonania obowiązku alimentacyjnego.

Włamywacz z Azerbejdżanu trafił do aresztu

Natomiast strażnicy graniczni Placówki SG w Krakowie zatrzymali w stolicy Małopolski 25-letniego obywatela Azerbejdżanu. Cudzoziemiec przebywał w RP nielegalnie 421 dni. Mężczyzna pracował ostatnio w firmie zajmującej się sprzedażą wyrobów jubilerskich on-line. Cudzoziemiec oświadczył także, że pod koniec stycznia 2023 r. został zatrzymany przez Policję w Dąbrowie Górniczej za pobicie i osadzony w Areszcie Śledczym w Mysłowicach, a następnie Sosnowcu, skąd został zwolniony w połowie maja ubiegłego roku. Podczas sprawdzania danych cudzoziemca w systemach SG, okazało się że obywatela Azerbejdżanu należy zatrzymać i doprowadzić go do najbliższego aresztu śledczego, celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za usiłowanie dokonania kradzieży z włamaniem.

Za nielegalny pobyt na mężczyznę została nałożona grzywna w drodze mandatu karnego gotówkowego w kwocie 100 PLN. Ponadto Komendant PSG w Krakowie wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o zobowiązaniu do powrotu.

Na podstawie nakazu doprowadzenia do odbycia kary wydanego przez Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej funkcjonariusze krakowskiej Placówki SG doprowadzili cudzoziemca pod konwojem do Aresztu Śledczego w Krakowie, gdzie został osadzony.

Polacy opracowali lek na śmiertelną chorobę

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska