Powiat myślenicki. Przed nami prawdziwie szlachetny weekend

  Powiat myślenicki. Przed nami prawdziwie szlachetny weekend

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Hołuj

  Dziennik Polski 24

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Darczyńcy nie próżnują i przygotowuja paczki, które w weekend trafią do potrzebujących

  Darczyńcy nie próżnują i przygotowuja paczki, które w weekend trafią do potrzebujących ©Wojciech Wojtkielewicz

  Rusza finał Szlachetnej Paczki. Już wiadomo, że pomoc dotrze do kilkudziesięciu rodzin z powiatu i okolic. Dziś rano w bazie było jeszcze kilka, które nie znalazły darczyńców. Warto tam zajrzeć i wybrać którąś, aby żadna nie została bez pomocy.
  Darczyńcy nie próżnują i przygotowuja paczki, które w weekend trafią do potrzebujących

  Darczyńcy nie próżnują i przygotowuja paczki, które w weekend trafią do potrzebujących ©Wojciech Wojtkielewicz

  Podczas poprzednich edycji darczyńców, którzy włączali się w ostatniej chwili i „rzutem na taśmę” przygotowywali paczkę, nie brakowało. To daje nadzieję, że i tym razem tak będzie.

  Dobrą prognozą jest choćby rejon Dobczyce, gdzie w środę wieczorem w bazie było jeszcze siedem rodzin, a w czwartek w południe już tylko dwie. Przez noc ludzie dobrej woli nie próżnowali i postanowili przyjść z pomocą m.in. małżeństwu starszych i schorowanych ludzi, którzy najbardziej potrzebują opału na zimę. Dla nich to ogromny wydatek, bowiem na jedną osobę, po opłaceniu rachunków, na życie zostaje im miesięcznie ok. 250 zł. Tak samo skromne jak dochody mają także pragnienia. Pani marzy o kwiatku doniczkowym, pan o wodzie po goleniu.

  Ale zostały, przynajmniej jeszcze do czwartkowego przedpołudnia, jeszcze inne rodziny, m.in. małżeństwo z dwójką dzieci, których los odmienił całkowicie wypadek ojca - głowy rodziny. Od tego czasu z trudem wiążą koniec z końcem. Ich najpilniejsze potrzeby to opał na zimę, żywność i środki czystości. Marzenia zaś to coś nowego z ubrań. - To bardzo dobra rodzina - mówi Iwona Nowak, liderka wolontariuszy „Szlachetnej Paczki” z rejonu Dobczyce i dodaje, że wrażenie robi zwłaszcza to, jak mama, na której spoczywa teraz ciężar utrzymania rodziny, dzielnie sobie z tym radzi zachowując przy tym optymizm.

  Kobieta jest też bardzo wdzięczna za każdą otrzymaną pomoc, a nawet za tą jeszcze nie otrzymaną. - Już teraz zadeklarowała, że w przyszłym roku postara się na tyle na ile będzie mogła zaangażować w pomoc „Szlachetnej Paczce” - mówi Iwona.

  W rejonach Myślenice i Sułkowice w czwartek przed południem w bazie zostało po jednej rodzinie. O tym, jak bardzo potrzebują pomocy niech świadczy to, że jedna z nich śpi na… złożonych płytach styropianowych.

  Baza rodzin jest dostępna na www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/.

  Magazyny „Szlachetnej Paczki” w Dobczycach (Regionalne Centrum Oświatowo-Sportowe) i Sułkowicach (stara szkoła w Rynku) otwierają się już w piątek popołudniu, a przez weekend już wszystkie trzy – włącznie z myślenickim (na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej) będą działały pełną parą.

  FLESZ: Bezpieczne dziecko. To musisz wiedzieć


  KONIECZNIE SPRAWDŹ:

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo