https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Premiery Netflixa: Serial "Kierunek: Noc" inspirowany powieścią Jacka Dukaja dostępny od 1 maja

redakcja
Serial „Kierunek: Noc” powstał na motywach powieści Jacka Dukaja  „Starość Aksolotla”/Kadr z serialu / materiały prasowe
Serial „Kierunek: Noc” powstał na motywach powieści Jacka Dukaja „Starość Aksolotla”/Kadr z serialu / materiały prasowe
Już wkrótce na Netflixie pojawi się kolejny serial inspirowany polską prozą. Belgijski obraz "Kierunek: Noc" zrealizowany został na motywach powieści Jacka Dukaja. Premiera 1 maja.

Punktem wyjścia serialu wyreżyserowanego przez belgijski duet Inti Calfat i Dirk Verheye jest katastroficzna wizja świata po końcu świata, w którym tajemnicze promieniowanie zabija życie na Ziemi opisana przez Jacka Dukaja w powieści "Starość Aksolotla".

Gdzie leżą granice człowieczeństwa i co jest jego istotą? Co czyni nas ludźmi? - to pytania, które stawia Dukaj, dosyć przewrotnie na nie odpowiadając. Nielicznym ludziom udaje się przekopiować swoje scyfryzowane umysły w maszyny, ale czy udaje im się ocalilić także dusze?

Akcja netflixowego serialu toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy, by uniknąć promieni słonecznych, zmuszeni zostają do obrania kursu na zachód. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedno: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę.

Losy nieznanych sobie ludzi, którzy nawet nie mają wspólnego języka, połączonych walką o przetrwanie to historia, która dziś nabiera całkiem innej perspektywy.

Twórcą i scenarzystą sześcioodcinkowej serii"Kierunek: Noc" jest Jason George („The Protector”, „Narcos”), który pełni też funkcję showrunnera i producenta wykonawczego. Producentami wykonawczymi są też Tomek Bagiński („Wiedźmin”, „Katedra”) oraz Jacek Dukaj.

W serialu wzięła udział międzynarodowa obsada z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji. W skład wchodzą m.in.: Ksawery Szlenkier, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kultura i rozrywka

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska