Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prezes Kopalni Soli Bochnia odwołany, odmieniona rada nadzorcza ogłosiła konkurs na nowego prezesa zarządu

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W Kopalni Soli Bochnia doszło do zmian w składzie rady nadzorczej, odwołano również prezesa Zygmunta Dobrowolskiego. Obecnie rozpisany jest konkurs na stanowisko prezesa zarządu, który pokieruje spółką.

Zmiany kadrowe w radzie nadzorczej Kopalni Soli Bochnia miały miejsce 13 marca 2024. Z funkcji odwołano Borysa Borówkę, dotychczasowego przewodniczącego rady nadzorczej, a także wiceprzewodnicząca Annę Rajzer oraz Józefa Gawrona. W ich miejsce zostali powołani Małgorzata Marcińska (przewodnicząca), Krystian Cieślak (wiceprzewodniczący) oraz Mariusz Skórski. Swoje miejsce w radzie nadzorczej spółki utrzymali przedstawiciele pracowników kopalni: Mateusz Smoleń i Piotr Maślak.

Kim są nowi członkowie rady nadzorczej Kopalni Soli Bochnia?

Wszyscy nowi członkowie rady nadzorczej pochodzą z Małopolski. Małgorzata Marcińska, nowa przewodnicząca rady nadzorczej Kopalni Soli Bochnia znana jest jako prezes zarządu Areny Kraków S.A. W latach 2013–2015 była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, odpowiadając m.in. za wdrażanie Europejskiego Funduszu Społecznego oraz za wieloletnie programy zatrudnienia i rozwoju zasobów ludzkich przy wykorzystaniu funduszy europejskich. Była również dyrektorem Kancelarii Prezydenta Miasta Krakowa. Zajmowała też m.in. stanowisko wiceprezesa zarządu Krakowskiego Holdingu Komunalnego S.A.

Krystian Cieślak przez 4 lata pracował w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, gdzie odpowiadał za przygotowanie i realizację inwestycji własnych województwa, a przez blisko 14 lat był dyrektorem departamentu wsparcia przedsiębiorczości w Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. W ostatnim czasie Krystian Cieślak pracował w sektorze prywatnym w firmie z branży medycznej. Przez blisko 12 lat zasiadał również w radach nadzorczych czterech spółek, w tym dwóch spółek skarbu państwa.

Mariusz Skórski związany jest zawodowo ze Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie (koordynator działalności ambulatoryjnej).

Konkurs na stanowisko prezesa zarządu Kopalni Soli Bochnia

26 marca 2024 odświeżona rada nadzorcza odwołała Zygmunta Dobrowolskiego z funkcji prezesa zarządu Kopalni Soli Bochnia. Pochodzący z Katowic prezes kierował bocheńską kopalnią od czerwca 2022 roku. Choć jego kadencja miała upłynąć w połowie 2025 roku, rada nadzorcza skorzystała z prawa do odwołania go w każdym momencie.

27 kwietnia rada nadzorcza ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa zarządu kopalni. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 kwietnia, otwarcie ofert zaplanowano na 8 kwietnia, a rozmowy z kandydatami odbędą się prawdopodobnie 11 kwietnia. 12 kwietnia może dojść do zatwierdzenia kandydatury nowego prezesa.

Krystian Cieślak został delegowany przez radę nadzorczą do pełnienia obowiązków prezesa zarządu Kopalni Soli Bochnia. Teoretycznie może je pełnić do 3 miesięcy. Obecnie p.o. prezes przygotowuje sprawozdania finansowe spółki za 2023 rok na posiedzenie rady zaplanowane na 12 kwietnia.

- Przed nami rozwój tej kopalni. Chcemy zwiększyć ruch turystyczny, chcemy zwiększyć przychody oraz poszukać źródła finansowania inwestycji. To są cele, które jako rada będziemy stawiać nowemu prezesowi zarządu, który zostanie wyłoniony w konkursie 12 kwietnia. Poszukiwanie źródeł finansowania to jeden z elementów najważniejszych dla nowego prezesa - mówi Krystian Cieślak, wiceprzewodniczący rady nadzorczej oraz p.o. prezesa Kopalni Soli Bochnia.

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska