FLESZ - Delmikron – czy może dojść do podwójnego zakażenia?

Działania rządu związane z pandemią COVID-19, a przede wszystkim z Narodowym Programem Szczepień wciąż budzą wiele podziałów społecznych. Nie brakuje osób, które twierdzą, że lockdown czy obowiązkowe szczepienia dla niektórych grup zawodowych to decyzje niezgodne z prawem.
- Nie zgadzamy się na nielegalne działania, nie zgadzamy się z obowiązkiem szczepień dla medyków, nauczycieli i mundurowych. Nie zgadzamy się na kolejne lockdowny i naukę zdalną, która niszczy psychikę dzieci - mówili uczestnicy krakowskiej manifestacji.
Pikietujący nie zgadzają się na umożliwienie pracodawcom weryfikacji szczepień wśród pracowników. Sprzeciwiają się też ograniczeniu dostępu do miejsc publicznych osobom niezaszczepionym oraz mobilizowaniu służb porządkowych do egzekwowania nakazu noszenia maseczek.
Protest "Stop segregacji sanitarnej" ma charakter ogólnopolski. Manifestacje odbędą się w wielu miastach w całym kraju, zapowiadane są m.in. w Poznaniu, Rzeszowie czy Białymstoku.
Czym jest ustawa 1846?
Chodzi o poselski projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19 (druk sejmowy nr 1846), który złożyła w Sejmie grupa posłów PiS. Przewiduje ona, że pracodawca miałaby możliwość żądania od pracownika informacji, czy jest zaszczepiony na COVID-19.