FLESZ - Znamy stawki za połączenia międzynarodowe

Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza jest inicjatywą wpisującą się w program rozwoju czytelnictwa, która nagradza dzieła wnoszące istotny wkład w rozwój światowej nauki i kultury. Rokrocznie Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza towarzyszy Międzynarodowym Targom Książki w Krakowie.
Zgłaszane do Konkursu dzieła to pozycje wysokiej próby, które dzięki walorom znakomitego języka i przejrzystego stylu mogą trafić nie tylko do wąskiego grona naukowców, ale także do środowisk nieprofesjonalnych czytelników i tym samym stać się tematem szerszej debaty publicznej, przyczyniając się do budowania naszej świadomości historyczno-kulturowej.
Nagroda im. Długosza jest wysoko ceniona w środowisku naukowym. Każdego roku jury pod przewodnictwem prof. Władysława Stróżewskiego wybierana spośród zgłoszonych publikacji zwycięską pozycję. Laureaci otrzymują statuetkę dłuta Bronisława Chromego oraz nagrodę w wysokości 30 000 zł.
Laureatami w poprzednich latach byli m.in.: prof. Barbara Skarga, prof. Stefan Świeżawski, prof. Jan Błoński, Wacław Hryniewicz, prof. Andrzej Friszke, prof. Michał Głowiński. Ubiegłoroczna Nagroda im. Długosza przyznana została prof. Joannie Tokarskiej-Bakir, nagrodzonej za książę "Pod klątwą: społeczny portret pogromu kieleckiego".
Tegoroczna, 22. edycja konkursu zostanie rozstrzygnięta podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.