Jacek Czaplewski
od 16 lat
Przed przerwą męki, po niej już wyczekiwane gole. Reprezentacja Polski na PGE Narodowym w Warszawie pokonała Macedonię Północną 2:0 (0:0). Trafili wyłącznie zmiennicy: Przemysław Frankowski oraz Arkadiusz Milik.

W 74 minucie prowadzenie uzyskał Frankowski, który pobiegł za akcją Roberta Lewandowskiego i w kluczowym dla niej momencie przejął piłkę, by kopnąć ją pod nogami bramkarza. Wynik ustalił w 80 minucie Milik, któremu również asystował "Lewy", domagający się jeszcze kartki dla rywala za faul.

25-letni Milik uderzył w firmowym stylu. Po przyjęciu piłki umieścił ją przy lewym słupku, z lewej nogi. Dla niego była to szczególna bramka, bo pierwsza w tym sezonie (licząc także występy dla Napoli).

W reprezentacji Polski Milik rozegrał 49 spotkań. Gol z Macedonią Północną był jego 14. Tyle samo posiada też asyst na swoim koncie.

ELIMINACJE EURO 2020 w GOL24

Czy Polacy są w cenie? A to zależy. Na przykład młodych, zdolnych, z naszego podwórka można wyciągnąć za niewielkie - jak na europejskie standardy - kwoty. To jednak też wina słabości ligi, której kluby od lat nie pokazują się w Lidze Mistrzów czy Lidze Europy. Zobaczcie, jak przedstawia się lista najdrożej sprzedanych Polaków w letnim okienku sezonu 2019/2020.

TOP 7 najdroższych Polaków z letniego okienka. Zobacz za kog...