https://gazetakrakowska.pl
reklama
Pasek artykułowy - wybory

Przeszli ulicami Krakowa, by zwrócić uwagę na współczesne problemy pracownicze

Aleksandra Łabędź
Protest 1 maja z okazji Międzynarodowego Święta Solidarności Ludzi Pracy
Protest 1 maja z okazji Międzynarodowego Święta Solidarności Ludzi Pracy Anna Kaczmarz
Ulicami miasta przeszła demonstracja zorganizowana z okazji Międzynarodowego Święta Solidarności Ludzi Pracy. 1 maja o godz. 15.30 z zaułku św. Tomasza wyszedł protest Komisji Hotelarstwa i Gastronomii Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza, przeszedł wzdłuż Plant i zakończył się na Placu Wielkiej Armii Napoleona pod Wawelem. Jak podkreślali organizatorzy, główne założenie tej manifestacji to zwrócenie uwagi na współczesne problemy pracownicze, a także możliwość przedstawienia swoich postulatów dotyczących zatrudnienia i płacy.

Jak pisali organizatorzy manifestacje na kilka dni przed jej zorganizowaniem, to wyjście na ulice Krakowa 1 maja jest wyrażeniem buntu wobec pracodawców "którzy za minimalną płacę i brak stabilnej umowy oczekują pracy ponad możliwości" - pisali.

- Święto Pracy to nasze święto i idealna okazja do upewnienia się w tym, że nasze oczekiwania muszą zostać spełnione i wzmocnić naszą solidarność - pisali na stronie swojego wydarzenia na Facebooku organizatorzy manifestacji.

Jak również podkreślali - Wielu z nas pracuje w sektorach, w których wolnego nie ma, mimo to postanowiliśmy pokazać się w imię tych wszystkich, by wspólnie wykrzyczeń nasze żądania: godnej płaci i warunków - postulowali.

Podczas manifestacji było wiele przemówień, ale również taniec i śpiew, o który zadbały Krakowskie Rytmy Oporu "Samba-Ka" i Krakowski Chór Rewolucyjny. Protestujący zabrali ze sobą także banery i flagi.

Wyjazd na Majówkę może być dwukrotnie droższy niż w zeszłym roku

od 16 lat
Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

s
stern
Dobrze się stało. Skromne, ale potrzebne wydarzenie.
R
Rhw
Czas już skończyć ze wszelkimi śmieciowymi umowami i samozatrudnieniem ( to niewolnicza praca w XXI wieku) !

MOŻE BY TAK PO I PSL z Polską 2050 NO I LEWICA zrobiły by taki program wyborczy ?

Nie zrobią bo są po stronie właścicieli firm a nie po stronie pracowników !
Z
Zbigniew Rusek
Czas postawić "krok naprzód"i wprowadzić 6-godzinny dzień pracy (4 zmiany w zakładach o ruchu ciągłym). Powinno się zacząć od najcięższych prac, sukcesywnie rozszerzając na pozostałe zawody.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska