Puchar Kontynentalny. Comarch Cracovia zagrała nieźle, ale zaczęła od porażki

Comarch Cracovia uległa Niomanowi Grodno
Comarch Cracovia uległa Niomanowi Grodno Twitter/Cracovia
W duńskim Vojens rozpoczął się finałowy turniej Pucharu Kontynentalnego z udziałem hokeistów Comarch Cracovii. Stawka jest spora, ponieważ oprócz prestiżu, zwycięzca będzie miał zagwarantowany udział w przyszłorocznej Lidze Mistrzów.

W pierwszym meczu „Pasy” spotkały się z dobrze sobie znanym rywalem z turniej półfinałowego, który odbył się w Krakowie. Wówczas przegrały 1:4.

Od początku Białorusini narzucili ostre tempo gry. Jednak w 4 min „Pasy” stanęły przed szansa na objęcie prowadzenia, bo rywale grali w osłabieniu. Strzelał Jiri Gula, ale bramkarz rywali obronił. Krakowianie też musieli się zmagać z grą w osłabieniu. I przetrwali. W tej tercji grali z wielkim sercem i animuszem i byli równorzędnym przeciwnikiem dla Niomana.
Ale druga tercja zaczęła się fatalnie dla Comarch Cracovii. Po błędzie krakowian we własnej tercji Timo Hiltunen przejął krążek, podał do Joonas Hurriego, którego strzał odbił Miroslav Kopriva, ale wobec dobitki był bezradny.

Drugi gol dla Białorusinów padł wtedy, gdy rywale grali w przewadze. Do końca kary brakowało 14 s, gdy zdobyli gola. Z linii niebieskiej strzelał Anton Griszanow, a tor lotu krążka zmienił Artiom Kisly. Czyli znów „Pasom” dał się we znaki ponieważ już w Krakowie w meczu półfinałowym pokonywał Koprivę. To podcięło nieco skrzydła krakowianom, którzy poza tym zaczęli tracić siły. Widać, że sporo włożyli sił w pierwszą tercję. Podopieczni trenera Rudolfa Rohaczka mało strzelali. Z kolei Nioman zyskiwał przewagę, zwłaszcza, gdy grał w przewadze.

Kibice Comarch Cracovii i Niomana stworzyli świetną atmosferę

Kibice Comarch Cracovii i Niomana Grodno stworzyli niepowtar...

„Pasy” mogły pokusić się o honorowego gola, ale dobrze bronił bramkarz, m.in. po strzale Ondreja Mikuli. W 39 min Hiltunen był sam na sam z Koprivą, ale bramkarz odbił krążek.
W ostatnią odsłonę „Pasy” weszły z przewagą – trwał ostrzał bramki Witalija Trusa. Groźnie uderzał m.in. Mateusz Romkowski, ale golkiper był górą. „Pasy” miały przewagę optyczną, ale niewiele z niej wynikało. Krakowianie bardzo chcieli zdobyć choćby honorową bramkę, ale było im trudno. Szczęśce nie dopisało Filipowi Drzewieckiemu, po którego strzale krążek trafił w słupek. Miroslav Jachym też nie znalazł sposobu na bramkarza.

Sobota: Comarch Cracovia - Nottingham (16), Sonderjyske - Nioman (19.30), 12.01. (niedziela): Sonderjyske – Comarch Cracovia (15.30), Nottingham - Nioman (19).
Transmisje wszystkich meczów Comarch Cracovii na żywo w kanale sportowym Radia Kraków i cyfrowym systemie DAB+. Można ich także słuchać w smartfonie przez darmową aplikację Radia Kraków.

Nioman Grodno – Comarch Cracovia 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Bramki: 1:0 Hurri (Hiltunen) 21, 2:0 Kisly (Griszanow, Remezow) 27.
Nioman: Trus – Hietanen, Griszanow, Suslo, Stiepanow, Maliawko – Choromando, Kryskin, Malinowski, Kisly, Remezow – Badun, Hurri, Hiltunen, Lewsza, Turkin – Jekunen, Azgirei, Jelisienko, Wariwonczik, Sawinow
Cracovia: Kopriva – Jachym, Jezek, Mikula, Vachovec, Trvdoń – Rompkowski, Gula, Leivo, Bahensky, Kapica – Bychawski, Kruczek, Drzewiecki, Domogała, Bepierszcz – Pać, Gajor, Stebih, Kamiński, Bryniczka.
Sędziowali:Adam Kika (Czechy), Marc Wiegand (Szwajcaria) - Danny Beresford (Wlk. Brytania), Rene Jensen (Dania). Kary: 8 i 6 min.

Razem są warci - według portalu transfermarkt - 10,75 mln euro. Sprawdź w galerii, na jakie kwoty są wyceniani poszczególni piłkarze Cracovii i który jest obecnie najwięcej wart.

Cracovia. Piłkarze "Pasów" przecenieni przez pandemię korona...