MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Weronika Nowakowska
Weronika Nowakowska Markku Ulander
Czeszka Gabriela Soukalova wygrała biathlonowy sprint w Oestersundzie. Po pierwszym strzelaniu, w pozycji leżącej, lepszy czas miała od niej Weronika Nowakowska. Ona jednak te zawody ukończyła na 21. pozycji, będąc najlepszą z Polek.

Nowakowska na podium pozostawała jeszcze po trzech, bezbłędnych strzałach w pozycji stojąc. Ostatnie dwa były jednak nieudane - i wicemistrzyni świata w tej konkurencji wypadła z czołówki. Jutrzejszy bieg na dochodzenie (początek o godz. 13.30) rozpocznie minutę i 15 sekund po Soukalovej. Strata do podium będzie dużo mniejsza, niecałe 40 sekund.

Polką, która biegła w sprincie najszybciej, była Magdalena Gwizdoń. Na trasie spędziła o 10 sek. mniej niż Nowakowska, ale na strzelnicy więcej, i mimo także dwóch zepsutych strzałów (też w pozycji stojąc), zajęła 24. pozycję.

Punkty Pucharu Świata zdobyły także Monika Hojnisz (36.) i - uwaga - Kinga Mitoraj, która była 39. Dla 20-latki z BKS WP Kościelisko, tegorocznej wicemistrzyni świata juniorek w biegu długim, to pierwsza pucharowa zdobycz w gronie seniorek. Mitoraj zawdzięcza ją przede wszystkim bezbłędnemu strzelaniu.

Krystyna Guzik, która miała 4. numer startowy, skomentowała na Facebooku: ""Bo najgorszy jest deszcz". Dzisiejszy sprint w roli ratraka:(". Zajęła 45. miejsce.

Sprint mężczyzn wygrał Martin Fourcade. Polacy polegli w rywalizacji z wiatrem na strzelnicy, żaden z nich nie wystąpi jutro na dochodzenie (kwalifikuje się 60 zawodników).

Kobiety - bieg na 7,5 km: 1. Gabriela Soukalova (Czechy) 19.46,2 (0 karnych rund), 2. Federica Sanfilippo (Włochy) strata 15,0 (0), 3. Olena Pidgruszna (Ukraina) 38,4 (1)... 21. Weronika Nowakowska 1.14,8 (2), 24. Magdalena Gwizdoń 1.21,2 (2), 36. Monika Hojnisz 1.44,0 (2), 39. Kinga Mitoraj 1.53,7 (0), 45. Krystyna Guzik 1.59,0 (2).

Mężczyźni - bieg na 10 km: 1. Martin Fourcade (Francja) 24.02,0 (2 rundy karne), 2. Arnd Peiffer (Niemcy) strata 51,6 (1), 3. Ole Einar Bjoerndalen (Norwegia) 55,2 (2)... 87. Grzegorz Guzik 4.32,2 (5), 93. Mateusz Janik 5.02,2 (6), 94. Łukasz Szczurek 5.06,5 (6).

Materiał oryginalny: Puchar Świata w biathlonie: Weronika Nowakowska nie trafiła w podium, pierwszy sukces Kingi Mitoraj - Dziennik Polski