Polska krajem omijanym przez zagranicznych turystów

Pijany kierowca zatrzymany przez policjantów z Dąbrowy Tarnowskiej
Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który jechał skuterem i przewoził pasażera. Funkcjonariuszy zaniepokoił sposób, w jaki mężczyzna poruszał się po drodze. Jego jazda wskazywała na to, że kierowca jednośladu może być pod wpływem alkoholu.
Okazało się, że policjanci mieli rację. W organizmie kontrolowanego 50-letniego kierowca-latka było ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu, bo skuter, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych.
Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem
Teraz mieszkaniec powiatu dąbrowskiego odpowie przed sądem, który zdecyduje o jego dalszym losie. Grozi mu do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat. Będzie musiał zapłacić także co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej