- Bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać te defibrylatory. Z radiowozów każdego dnia korzystają inspektorzy ruchu, którzy poruszają się po całym mieście, nadzorując funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Bardzo często to właśnie oni są pierwsi na miejscu różnego rodzaju zdarzeń, w tym poważnych wypadków drogowych. Teraz, dzięki defibrylatorom w radiowozach inspektorzy ruchu będą mogli także w jeszcze większym zakresie udzielać pomocy w sytuacjach, gdy zagrożone jest zdrowie i życie nie tylko pasażerów tramwajów i autobusów, ale wszystkich mieszkańców oraz turystów przyjeżdżających do naszego miasta - podkreślił podczas przekazania defibrylatorów Grzegorz Dyrkacz, wiceprezes zarządu MPK SA w Krakowie.
Wyposażenie radiowozów MPK w defibrylatory to efekt projektu pod nazwą: "Program powszechnego dostępu do defibrylacji z elementami nauki pierwszej pomocy w Gminie Miejskiej Kraków".
Warto przypomnieć, że urządzenia AED są dostępne w Krakowie również m.in. na przystanku "Dworzec Główny Tunel" w obu kierunkach, na pętli Krowodrza Górka, Czerwone Paki P+R oraz na dworcu autobusowym w Czyżynach.
Koniec zerowego VAT na żywność! Ceny wzrosną?
