MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jacek Czaplewski
To był jeden z najlepszych finałów Pucharu Polski na PGE Narodowym w Warszawie. Wisła Kraków jako drużyna z 1 ligi po dogrywce pokonała ekstraklasową Pogoń Szczecin 2:1 i po raz piąty w historii sięgnęła po krajowe trofeum. Oto skrót najciekawszych akcji w tym wszystkie gole dzięki kanałowi Łączy nas Piłka na YouTube.

Pogoń - Wisła: skrót meczu, gole z finału Pucharu Polski

Piękne oprawy, głośny doping ponad 47,5 tys. kibiców, wreszcie emocjonujący spektakl na murawie. Taki był czwartek 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie, czyli domu reprezentacji Polski.

Wisła zagrała świetnie. Już w pierwszej połowie stworzyła dwie dogodne sytuacje, ale ani razu nie trafiła do siatki. Co więcej, kwadrans przed końcem straciła bramkę jako pierwsza.

Rynek Główny odleciał. Wisła Kraków fetuje zdobycie Pucharu Polski!

Finał miał dramatyczny wymiar - ale dla Pogoni. W ostatniej akcji doliczonego czasu, gdy sędzia Tomasz Kwiatkowski spoglądał już na zegarek, Wisła sensacyjnie doprowadziła do remisu i tym samym dogrywki.

Załamana Pogoń kiepsko wypadła także w pierwszej połowie dogrywki, a właśnie wtedy Wisła zadała jej decydujący cios o wygranej. Zagra w I rundzie eliminacji Ligi Europy (będzie rozstawiona), a także zgarnie 5 mln złotych premii od PZPN.