Regionalny Puchar Polski. Przemsza Klucze i Przebój Wolbrom uczciły pamięć tragicznie zmarłego Grzegorza Śliwki

W półfinale piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Olkusz Przebój Wolbrom wygrał w karnych 4:2 z Przemszą Klucze na jej stadionie (w regulaminowym czasie było 0:0). Podczas spotkania uczczono pamięć Grzegorza Śliwki, piłkarza Przemszy, który zginął w wypadku tydzień temu.

Gospodarze na rozgrzewkę wyszli w specjalnych koszulkach, z wizerunkiem kolegi z drużyny z przodu oraz z napisem "Grześ" i numerem 8 na plecach. Przed rozpoczęciem spotkania pamięć zmarłego uczczono minutą ciszy. Przemsza mecz zaczęła w 10-osobowym składzie, w 8 min - z takim numerem zazwyczaj grał Grzegorz Śliwka - dokonano symbolicznej "zmiany" za tego gracza, wszedł jedenasty zawodnik. Natomiast wokół boiska kibice odpalili race.

Później na murawie - przy około 400-osobowej publiczności - trwała zacięta walka. M.in. tuż przed przerwą świetne okazje dla gości mieli Molenda (sam na sam) i Jamróz (trafił w słupek). W II połowie Przemsza zdobyła gola, ale sędziowie uznali, że skaczący po rożnym do główki Rak faulował rywala i trafienia nie zaliczono.

Decydowały więc karne, które lepiej wykonał Przebój. Awansował do finału PP w podokręgu, zmierzy się w nim z Pradnikiem Sułoszowa.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani