FLESZ - Polacy wrócili do fast foodów

O tym, czy absolwent podstawówki dostanie się do wybranego przez siebie liceum i wymarzonej klasy, decyduje liczba zgromadzonych przez niego punktów. Maksymalnie uczeń może uzyskać 200 punktów: 100 za egzamin ósmoklasisty i kolejne 100 punktów łącznie za oceny na świadectwie z ósmej klasy oraz dodatkowe osiągnięcia.
W tegorocznej rekrutacji do krakowskich szkół ponadpodstawowych kandydaci mogli składać wnioski o przyjęcie do 21 czerwca. W stolicy Małopolski mogli ubiegać się o przyjęcie do prowadzonych przez miasto Kraków: 40 liceów ogólnokształcących (w tym są cztery specjalne), 24 techników (w tym dwa specjalne) oraz 25 szkół branżowych I stopnia (w tym sześć specjalnych).
We wniosku można było wskazać dowolną liczbę szkół, a w nich dowolną liczbę oddziałów klasy I, którymi jest się zainteresowanym. Kolejność wymienionych we wniosku szkół i klas miała być zgodna z preferencjami kandydata - należało zacząć od tej wymarzonej, do której chciałoby się zakwalifikować w pierwszej kolejności.
Wyniki zasadniczego etapu rekrutacji - listy zakwalifikowanych do przyjęcia do poszczególnych szkół - zostały ogłoszone 22 lipca. Wtedy też okazało się, ile punktów trzeba było mieć, by móc od września rozpocząć naukę w danej klasie.
Na kolejnych slajdach w naszej GALERII prezentujemy 10 klas (grup rekrutacyjnych) liceów ogólnokształcących, które cieszyły się największa popularnością w tej rekrutacji, a także podajemy minimalną liczbę punktów, która pozwalała zostać uczniem danej klasy.
- Ranking TOP 15 najpiękniejszych plaż nad Bałtykiem. Są zachwycające!
- Najpopularniejsze rasy psów w Polsce. Które z nich są ulubieńcami Polaków? [TOP 12]
- Oferty pracy w Krakowie. Kogo szukają pracodawcy? TOP 33 fachowców
- Wielka impreza w Energylandii! 7. urodziny parku rozrywki i kolejki Ekipy
- Ogromna plaża pod Krakowem zachwyca nawet w pochmurne dni [ZDJĘCIA]
- Jak ochłodzić pokój bez klimatyzacji? Sprawdzone i skuteczne sposoby