Trwająca od 1 czerwca do 2 lipca elektroniczna rejestracja cieszyła się zbliżonym zainteresowaniem jak w latach poprzednich. Na studia stacjonarne Akademia Górniczo-Hutnicza przyjęła 19 313 podań.
W tym roku uczelnia wprowadziła zmiany związane z zasadami rekrutacji. Na studia pierwszego stopnia w deklaracji można było wskazać od 1 do 5 kierunków z tego samego lub różnych wydziałów AGH na studia stacjonarne oraz od 1 do 5 w deklaracji na studia niestacjonarne.
Listy przyjętych na studiach stacjonarnych zostały wypełnione w około 80 proc. Spośród zaoferowanych maturzystom 6715 miejsc na studiach stacjonarnych na pięćdziesięciu dziewięciu kierunkach studiów, wolne miejsca pozostały na 43 z nich. W zdecydowanej większości ich liczba w dodatkowej rekrutacji waha się w granicach od kilku do kilkunastu. W sumie kandydaci rywalizować będą o ponad 1400 wolnych miejsc.
Maturzyści będą mogli dostać się m.in. na najpopularniejsze kierunki: mechatronikę, ekologiczne źródła energii czy automatykę i robotykę. Najwięcej miejsc, powyżej pięćdziesięciu, pozostało m.in. na kierunkach: metalurgia, górnictwo i geologia czy inżynieria środowiska.
Najmniej miejsc, poniżej dziesięciu, dostępnych będzie m.in. na mechatronice w języku angielskim, ceramice i chemii budowlanej czy na fizyce medycznej. Wolnych miejsc nie będzie na wszystkich kierunkach prowadzonych przez dwa wydziały AGH: Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji oraz Wydział Matematyki Stosowanej.
Rejestracja kandydatów w rekrutacji uzupełniającej potrwa od 4 sierpnia do 8 września, a ogłoszenie wyników nastąpi 9 września o godz. 15. Jednocześnie od 28 lipca do 11 września trwa rekrutacja na studia niestacjonarne.