MP
Robert Lewandowski zdobył dwa gole w meczu z Borussią Dortmund.
Robert Lewandowski zdobył dwa gole w meczu z Borussią Dortmund. East News
Bundesliga. Bayern Monachium całkowicie zdeklasował Borussię Dortmund w niemieckim klasyku. Mistrzowie Niemiec byli lepsi od rywali w każdym elemencie i wpakowali rywalom cztery gole. Po raz kolejny nie zawiódł Robert Lewandowski - najlepszy strzelec Bundesligi tym razem trafił do siatki dwukrotnie. Łącznie ma na koncie już 16 goli w lidze, strzelając w każdej z pierwszych jedenastu kolejek!

Podobnie jak w zeszłym sezonie, Bayern Monachium rozgromił Borussię Dortmund w ligowym klasyku. Bawarczycy wygrali aż 4:0, a dwie bramki zdobył niezawodny Robert Lewandowski, który trafił do siatki w 11. ligowym meczu z rzędu - łącznie Polak ma już na koncie 16 ligowych goli. Do tego bramkę dołożył Serge Gnabry, a własnego bramkarza pokonał Mats Hummels.

Niesamowite, co w tym sezonie wyprawia Robert Lewandowski. Polak strzelił pierwszego gola dla mistrzów Niemiec dzisiaj. Akcja Bayernu zaczęła się od straty Achrafa Hakimiego, początkowo dośrodkowanie z prawej strony zostało wybite, ale potem Benjamin Pavard dorzucił piłkę w szesnastkę raz jeszcze, a Robert Lewandowski z bliska umieścił piłkę w siatce. To już 15. gol Polaka w tym sezonie Bundesligi.

Piłkarze Borussii nie obudzili się po przerwie - tak jak to miało miejsce w przypadku meczu z Interem w Lidze Mistrzów.

Napór Bayernu nie ustał po zmianie stron. W 47. minucie Thomas Mueller miał mnóstwo miejsca po lewej stronie boiska, dośrodkował w pole karne i choć nie trafił w piłkę Robert Lewandowski, to Serge Gnabry z bliska umieścił ją w bramce. Początkowo gol nie został uznany, dopatrzono się spalonego Muellera, ale po analizie VAR okazało się, że Niemiec w momencie podania był jeszcze na własnej połowie, więc o spalonym nie ma mowy.

BVB doszło do pierwszej poważnej sytuacji bramkowej w 69. minucie. Kontra gości prawą stroną, mnóstwo miejsca miał Achraf Hakimi, po dośrodkowaniu w pole karne interweniował jeden ze stoperów Bayernu, a potem nieczysto w piłkę trafił Paco Alcacer i futbolówka przeszła obok słupka.

Ta akcja podcięła skrzydła drużynie z Dortmundu, co skrzętnie wykorzystali Bawarczycy. Drugiego gola w meczu, a 16. w tym sezonie zanotował Robert Lewandowski. Tym razem Polak rozegrał dwójkową akcję z Thomasem Muellerem i pewnie pokonał Burkiego.

Na 10 minut przed końcem Mats Hummels pokonał własnego bramkarza. Ivan Perisić dośrodkował w pole karne z lewej strony, a obrońca interweniował na tyle niefortunnie, że Burki był zmuszony czwarty raz wyciągać piłkę z siatki. Czy ta wygrana sprawi, że Hansi Flick pozostanie na stanowisku szkoleniowca Bayernu Monachium? Wydaje się to całkiem prawdopodobne.

Atrakcyjność meczu: 8/10
Piłkarz meczu: Robert Lewandowski

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Więcej o LIDZE NIEMIECKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

PKO Ekstraklasa. Dystans kilkunastu meczów jest wystarczający, by wyrobić sobie opinię na temat danego piłkarza. Dlatego też przejrzeliśmy listę wszystkich letnich transferów celem wyłonienia topowych ruchów. Przed wami siedem postaci, które z marszu stały się ważnymi ogniwami swoich nowych zespołów.