
Na Akademii Tarnowskiej będą kształcić się przyszli lekarze. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wręczył w środę (16 sierpnia) w Warszawie rektor Akademii Tarnowskiej Małgorzacie Kołpie decyzję o udzieleniu pozwolenia na utworzenie jednolitych studiów magisterskich na kierunku lekarskim.
Na pierwszy rok przyjętych zostanie 60 studentów, co gwarantować ma m.in. wysoki poziom kształcenia. Nowy kierunek ruszy od 2024 roku, ale właśnie za takim rozwiązaniem optowały władze tarnowskiej uczelni. Chodziło o to, aby jak najlepiej się przygotować do jego uruchomienia

Koleje Małopolskie od 1 września obsługują komunikację podmiejską w gminie Tarnów i Pleśna. Umowa z nowym przewoźnikiem ma obowiązywać do końca 2024 roku i będzie kosztowała ponad 18 milionów złotych

Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej zyskał nowe miejsce i sprzęt do diagnozowania pacjentów z COVID-19 oraz innymi chorobami zakaźnymi i płuc. W lecznicy na Powiślu zostało otwarte Małopolskie Centrum Chorób Zakaźnych.
Do istniejącego budynku szpitala dobudowany został nowy pawilon, który połączono z istniejącymi już oddziałami: Obserwacyjno-Zakaźnym oraz Chorób Płuc. Dzięki temu lecznica zyskał dodatkową powierzchnię na diagnostykę. Są tam pracownie spirometrii, bronchoskopii, a także nowy sprzęt medyczny m.in.: tomograf komputerowy, aparaty do USG i echa serca.

PiS wygrało 15 października wybory do Sejmu w tarnowskim okręgu wyborczym, ale już nie z taką przewagą, jak przed czterema laty. Ugrupowanie wywalczyło 5 mandatów poselskich (Anna Pieczarka, Wiesław Krajewski, Józefa Szczurek-Żelazko, Urszula Rusecka i Norbert Kaczmarczyk). Po dwa mandaty zdobyli kandydaci Koalicji Obywatelskiej: Urszula Augustyn i Robert Wardzała oraz Trzeciej Drogi: Władysław Kosiniak-Kamysz i Piotr Górnikiewicz. Senatorami zostali: Kazimierz Wiatr i Włodzimierz Bernacki.