Bochen chleba przekazali na ręce starosty Jacka Kobyłki starostowie Małgorzata Kowalska i Sebastian Włodarczyk. Następnie reprezentacja każdej z siedmiu gmin, wchodzących w skład powiatu, prezentowała dożynkowy wieniec. Ten z gminy Gołcza przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Ulinianki z Uliny Wielkiej, z Książa Wielkiego KGW z Zaryszyna, Miechów sołectwo Pstroszyce Drugie, Charsznicy KGW z Tczycy, Kozłów KGW z Wierzbicy, a Racławice KGW z Dziemięrzyc. W przypadku gospodarzy, gminy Słaboszów, wieniec był wspólnym dziełem pań z tutejszych kół gospodyń.
- Udało nam się stworzyć kompilację wszystkich stowarzyszeń i kół. Wszystkie panie wspólnie ćwiczyły, i wspólnie wystąpiły – mówi wójt Marta Vozsnak, dla której były to pierwsze dożynki powiatowe w roli organizatora. - Dopisała pogoda, a to najważniejsze. Organizacja też jest chyba dobra, pracy było przy tym sporo, ale my się pracy nie boimy. W każdym razie ja jestem bardzo dumna ze swoich mieszkańców.
W konkursie na najpiękniejszy wieniec główna nagroda przypadła dla KGW z Zaryszyna w gminie Książ Wielki. Z kolei w konkursie na najpiękniejszą instalację dożynkową (figury zdobiące gminę i "witające" gości) wygrały Rzemiędzice, druga była Kalina Wielka, a dwa równorzędne trzecie miejsca przyznano Nieszkowowi i Janowicom.
To nie wszystko, bo oprócz tego gminy reprezentowały koła, które przygotowały potrawy oraz zespoły, tańczące i śpiewające na scenie. Wystąpili Książowiacy, Racławiczanki, Charszniczanka, Makowianki i młodzież z Wierzbicy. Wieczorem przyszła pora na występ Zespołu Pieśni i Tańca Miechowiacy oraz grup Long&Junior, Loka i Awans.
- Tak wyglądają porodówki w naszych szpitalach. Zobacz zdjęcia
- Miechów. To był świetny polsko-włoski pokaz folkloru
- Kadrówka wkroczyła do Miechowa [ZDJĘCIA]
- Miechów. Obchody Święta Policji w obiektywie Dziennika Polskiego
- 16 drużyn z gminy Gołcza uczestniczyło w zawodach strażackich
- Tak budowano linię kolejową Kraków - Miechów [ZDJĘCIA]
