Tatrzański Park Narodowy rozpoczyna remont kolejnego szlaku w górach. Tym razem robotnicy poprawiający nawierzchnię szlaku pojawią się na szlaku z Przełęczy między Kopami, a Halą Gąsienicową. Szlak ten nie zostanie zamknięty dla wędrujących, ale będą tam utrudnienia. - Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń służb terenowych – apeluje TPN.
Na razie TPN nie podał jak długo potrwają utrudnienia. Wiadomo za to, że jest to jeden z bardziej obciążonych ruchem szlaków w Tatrach. Wędrujący docierają tam z Kuźnic, by dalej podążać na Halę Gąsienicową. Warto pamiętać, że na tą popularną halę można się dostać także innym szlakiem – z Brzezin.
To kolejny remont, jaki prowadzony jest w te wakacje w Tatrach. Cały czas zamknięty jest czerwono znakowany szlak na odcinku Skrajny Granat – Krzyżne (w obu kierunkach). Tam prowadzona jest wymiana sztucznych ułatwień. Prace naprawcze prowadzone są także w Dolinie Strążyskiej. Tam prace polegają na dostosowaniu nawierzchni szlaku dla osób poruszających się na wózkach. Szlak jest otwarty, jednak w dni robocze mogą występować utrudnienia, zwłaszcza w godzinach porannych.
Dodatkowo nadal zamknięta pozostaje Dolina Mroźna w Dolinie Kościeliskiej. Tam prace remontowe prowadzone są od dwóch lat. TPN planuje ją udostępnić w tym roku.
Wybierający się w wakacje w góry muszą pamiętać, że w Tatrach mamy obecnie bardzo duży ruch turystyczny.
- W miejscach wyposażonych w sztuczne ułatwienia (łańcuchy) tworzą się kolejki, co może znacznie wydłużyć czas trwania wycieczki. Należy wziąć to pod uwagę przy planowaniu trasy. Po opadach deszczu na wszystkich szlakach jest mokro, a na odcinkach leśnych występuje miejscami błoto oraz kałuże. W wyższych partiach Tatr Wysokich jest jeszcze kilka miejsc, gdzie na szlaku zalegają niewielkie płaty śniegu - należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ jest tam ślisko, a poślizgnięcie się w stromym terenie grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem – informuje TPN.
Dodatkowo w okresie letnim zagrożeniem są burze. Te najczęściej występują w godzinach południowych i popołudniowych. Dlatego TPN apeluje, by planować wyjścia w góry z samego rana.
Droga z Zakopanego do Morskiego Oka stanęła w korkach. Wszys...
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]