Zajęcia mają na celu aktywizację fizyczną dzieci i młodzieży szkolnej, przeciwdziałanie przemocy, agresji interpersonalnej i uzależnieniom oraz profilaktykę wad postawy, nadwagi, otyłości i integrację międzypokoleniową. Od 5 maja 2021 roku odbywać się one pięć razy w tygodniu w Krakowie: czterokrotnie w Tauron Arena (ul. S. Lema 7) i raz w SP nr 100 (os. Albertyńskie 36). Zbiórka 10 min. przed rozpoczęciem zajęć przy wejściu do małej hali, obok recepcji. Można nadal brać udział w nich udział także online. Ćwiczenia dostosowane są do możliwości fizycznych poszczególnych uczestników.
Główne cele i zadania programu:
- Wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie ich aktywności ruchowej prowadzącej do poprawy sprawności fizycznej, zdolności motorycznych, stanu zdrowia i związanej z nim jakości życia.
- Edukacja dzieci i młodzieży, a także rodziców z zakresie higienicznego trybu życia.
- Przeciwdziałanie patologiom społecznym, zwłaszcza przemocy, agresji interpersonalnej i uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży, pomoc dzieciom ze środowisk zubożałych czy dotkniętych patologią społeczną.
- Stworzenie dzieciom i młodzieży możliwości uczestniczenia w zorganizowanych, systematycznych i atrakcyjnych zajęciach sportowych.
- Możliwość integracji grup podczas ćwiczeń, a przede wszystkim przez uczestniczenie w zajęciach rodziców, wpływając tym samym na zacieśnienie więzi rodzinnych.
- Zaangażowanie rodziców we wzmacnianie więzi rodzicielskich poprzez realizację wspólnych zainteresowań.
Harmonogram zajęć (w realu i online):
- Poniedziałek (Tauron Arena) - zajęcia ogólnorozwojowe godz. 16-17 i 17-18; taichi godz. 20-21.
- Środa (Tauron Arena) - zajęcia ogólnorozwojowe godz. 16-17 i 17-18; taichi godz. 18-19.
- Czwartek (Tauron Arena) - zajęcia ogólnorozwojowe godz. 16-17, 17-18 i 18-19.
- Piątek (SP nr 100) - zajęcia ogólnorozwojowe godz. 14.30-15.30 i 15.30-16.30; taichi godz. 20-21.
- Sobota (Tauron Arena) - zajęcia ogólnorozwojowe godz. 10-12.
Krakowska Szkoła Wushu istnieje od roku 2003 i w tym samym roku wstąpiła do Polskiego Związku Wushu, który jest członkiem Europejskiej i Światowej Federacji Wushu. Od początku prezesem i głównym trenerem jest Michał Adamowicz.
Już po kilku latach od KSW nawiązał współprace z Miastem Kraków i co roku realizuje wspólne programy, takie jak „Sport łączy pokolenia, integruje rodziny”, „Sportowy Sukces” (czyli rozwój grup wyczynowych), „Aktywny Kraków” (zajęcia dla grup rekreacyjnych), „Aitrackowe wyzwania” i „Sportowe wakacje”.
- Derby wstydu. TOP 10 skandali wokół meczów Cracovii i Wisły
- Kadra Wieczystej Kraków 2021. Oni wywalczyli awans
- Luciana Andrade. Zjawiskowa ring girl, ulubienica fanów MMA [ZDJĘCIA]
- Wieczysta zatrudnia czołowego piłkarza Wisły Kraków!
- Piękne żony i partnerki żużlowców [ZDJĘCIA]
- Piłkarska majówka. PROGRAM TV ponad 60 meczów!
