https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Schronisko KTOZ nie odmawia pomocy, lecz teraz samo jej potrzebuje. Setki psiaków i kociaków czeka na nowy dom! Nie bądźmy obojętni

Aleksandra Łabędź
Schronisko KTOZ nie odmawia pomocy, lecz teraz samo jej potrzebuje. Setki psiaków i kociaków czeka na nowy dom! Nie bądźmy obojętni
Schronisko KTOZ nie odmawia pomocy, lecz teraz samo jej potrzebuje. Setki psiaków i kociaków czeka na nowy dom! Nie bądźmy obojętni KTOZ
W Krakowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt cały czas przybywa nowych podopiecznych. Ostatnie tygodnie pokazały brutalną prawdę, że w okresie wakacyjnym ludzie masowo porzucają zwierzęta. Wystarczy zaledwie kilka dni by w schronisku pojawiło się kilkudziesięciu nowych podopiecznych. Miasto i jego mieszkańcy nie pozostają bierni. Wsparcie, o które poprosiło schronisko jest naprawdę ogromne. Zebrano tak wiele darów, że teraz potrzeba wolontariuszy do ich sortowania. Pamiętajmy jednak, że zbiórka cały czas trwa! Zobaczcie psiaki i kociaki, które czekają na kochające domy. Może któryś z nich skradnie właśnie wasze serca.

W połowie lipca Schronisko KTOZ wystąpiło z dramatycznym apelem: "Błagamy Państwa o pomoc! Jest coraz gorzej. Od piątku do schroniska trafiło prawie 50 zwierzą! Pilnie potrzebne są koce, prześcieradła i poszewki oraz ręczniki do wyścielania boksów. Zwierząt przybywa każdego dnia, tym samym potrzeby drastycznie wzrastają. Bardzo prosimy o pomoc!” - apelował KTOZ.

Większość nowych podopiecznych schroniska to zwierzęta porzucone przez swych dotychczasowych opiekunów. Latem w krakowskim schronisku każdego roku pojawia się ten sam problem. Miesiące: czerwiec, lipiec i sierpień oznaczają dziesiątki, a nawet setki nowych przyjęć zwierząt.

Już w połowie miesiąca KTOZ dramatycznie apelował: "Jest dopiero połowa lipca, więc wygląda na to, że tego lata może przybyć w schronisku jeszcze więcej zwierząt niż w podczas ubiegłorocznych wakacji, kiedy padał niechlubny rekord - samych kotów było ponad 400 – mówiła nam Joanna Repel z KTOZ.

Apel o pomoc dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Krakowie pojawił się na Facebooku w poniedziałek (15 lipca). Odzew jest naprawdę bardzo duży.

Już kilka dni temu KTOZ pisał: " Od wrzucenia naszej prośby o wsparcie schroniska zadziało się coś magicznego. Coś czego na taką skalę absolutnie się nie spodziewaliśmy. Doskonale wiemy jak bardzo zawsze możemy na Państwa liczyć, jednak to co dzieje się w przeciągu ostatnich dni sprawia, że rosną nasze serca i przecieramy oczy ze zdumienia. Przyjechała do nas tak duża liczba osób z darami, że ledwo kogoś pożegnaliśmy, a już pojawiali się kolejni wspaniali ludzie. Towarzyszą temu wielkie emocje, bo po raz kolejny tak naprawdę nieznane nam osoby zjednoczyły się i sprawiły, że nasze korytarze są praktycznie pełne. Piszemy ten post z pełnym wzruszeniem. Jesteśmy poruszeni, szczęśliwi, ale przede wszystkim bardzo wdzięczni. Dziękujemy każdej osobie, która zechciała nas wspomóc".

Darów jest naprawdę całe mnóstwo, dlatego KTOZ prosi o jeszcze jedno wsparcie: "Bardzo przydałyby nam się dodatkowe ręce do segregacji i układania darów. Ze względu na ilość przyjmowanych zwierząt tylko niewielka część pracowników może się tym zajmować".

W akcję cały czas włączają się miejskie jednostki i magistrat, gdzie prowadzone są zbiórki darów na rzecz bezdomnych zwierząt.

Ze specjalnym apelem o pomoc schronisku zwrócił się do mieszkańców Kraków prezydent Krakowa Aleksander Miszalski.

Potrzebne są przede wszystkim podkłady higieniczne oraz dobrej jakości karma dla psów i kotów. Zbiórka jest prowadzona od 24 lipca do 9 sierpnia.

W Urzędzie Miasta Krakowa dary są zbierane w dwóch lokalizacjach – na pl. Wszystkich Świętych oraz na al. Powstania Warszawskiego 10. Zbiórka jest prowadzona w dni powszednie, od godz. 15.00 do 18.00. Natomiast w jednostkach miejskich mieszkańcy mogą przekazywać dary w godzinach działalności danej placówki.

Harmonogram zbiórki w jednostkach miejskich

Centrum Kultury Podgórza

  • siedziba główna, ul. Sokolska 13, godz. 9.00–17.00
  • Dwór Czeczów, ul. Ks. J. Popiełuszki 36, godz. 8.00–16.00
  • Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, ul. Zakopiańska 62, godz. 12.00–19.00 (zbiórka do 31 lipca)
  • Ośrodek Ruczaj, ul. S. Rostworowskiego 13, godz. 9.00–15.00
  • Fort Borek, ul. Forteczna 146, godz. 8.00–20.00
  • Klub Płaszów, ul. Gumniska 32, godz. 8.00–15.00 (zbiórka do 31 lipca)
  • Klub Piaskownica, ul. Łużycka 55, godz. 8.00–15.00 (zbiórka do 31 lipca)
  • Klub Skotniki, ul. Batalionów Chłopskich 6, godz. 9.00–15.00 (zbiórka do 31 lipca)

Biblioteka Kraków, filia nr 21, ul. Królewska 59

  • poniedziałek, godz. 12.00–19.00
  • wtorek, godz. 8.30–15.30
  • środa, godz. 12.00–19.00
  • czwartek, godz. 12.00 –15.30
  • piątek, godz. 12.00–19.00

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2

  • portiernia, godz. 10.00–20.00

Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

  • portiernia, godz. 8.00–20.00

TAURON Arena Kraków, ul. S. Lema 7

  • Mała Hala, godz. 8.00–18.00 (bez dni z imprezami)

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska