Spis treści
Szlaki nordic walking w woj. małopolskim
Które ścieżki nordic walking w woj. małopolskim lubią mieszkańcy? My już to wiemy.
Traseo to aplikacja, dzięki której każdy ma możliwość zapisania swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 3 krajobrazowe szlaki nordic walking w woj. małopolskim. Wybierz najciekawszą dla siebie.
Zanim wyruszysz, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 09 grudnia w woj. małopolskim ma być od -5°C do -2°C. Nie powinno padać. W niedzielę 10 grudnia w woj. małopolskim ma być od -4°C do 1°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 10% do 61%.
🌲🌤️ Trasa nordic walking: 10 km las
- Początek trasy: Koszyce
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 9,82 km
- Czas trwania marszu: 3 godz. i 16 min.
- Przewyższenia: 116 m
- Suma podejść: 322 m
- Suma zejść: 324 m
Trasę nordic walking mieszkańcom poleca Piotr__krawczyk
🌲🌤️ Trasa nordic walking: XRUN Ćwilin 30.07.2017
- Początek trasy: Mszana Dolna
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 17,55 km
- Czas trwania marszu: 1 godz. i 45 min.
- Przewyższenia: 544 m
- Suma podejść: 1 081 m
- Suma zejść: 1 079 m
XRUN poleca tę trasę na marsz
Na pewno nie pożałujecie udziału w XRUN Ćwilin.
Trasa wije się wokół góry co chwilę racząc nas pięknymi widokami raz na Beskid Wyspowy, innym razem na Gorce i Tatry.
Początek to długi, kilkukilometrowy podbieg gdzie trzeba uważać aby się za wcześnie nie "wypalić". Przebiegając przez szczyt możecie puścić się już szybkimi zbiegami, w kierunku mety. Tam będzie czekał na Was zasłużony posiłek i butelka najlepszego napoju jaki istnieje ;).
Jaka będzie pogoda?
To może Ci się przydać do nordic walking
🌲🌤️ Trasa nordic walking: JURAJSKI FESTIWAL BIEGOWY 2021 - JURA TRAIL 10
- Początek trasy: Wolbrom
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 10,4 km
- Czas trwania marszu: 3 godz. i 28 min.
- Przewyższenia: 636 m
- Suma podejść: 318 m
- Suma zejść: 318 m
Jurajskifestiwalbiegowy poleca tę trasę
JURAJSKI FESTIWAL BIEGOWY 2021
trasa: JURA TRAIL 10
Długość trasy: 10,4 km
Przewyższenia: łącznie 636 m – w górę: 318 m / w dół: 318 m
Punkty odżywcze: 4,6 km (woda) / 7,6 km (woda) / meta (woda, bufet)
Najwyższy punkt: Góra Zborów (467 m)
Limit czasu: 2,5 godziny
Lokalizacja startu i mety: Podlesice (Zajazd Jurajski)
Start: 25 września 2021 r. (sobota), godz. 11.00
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.
Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!
Jakie korzyści przynosi nordic walking?
Nordic walking to sport, który może uprawiać prawie każdy. Dlatego cieszy się coraz większą popularnością. Przynosi korzyści, jeśli pamiętamy o odpowiedniej technice. Nordic walking pomoże zrzucić zbędne kilogramy oraz pomoże w zadbaniu o dawkę aktywności fizycznej, która jest ważna dla naszego zdrowia. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:
- kijki aluminiowe
- kijki z włókna szklanego
- kijki z włókien węglowych
Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.
Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.
Odkryj najlepsze atrakcje Małopolski
Maszerując z kijkami warto co jakiś czas zmieniać lokalizację, by móc odkryć najciekawsze atrakcje regionu – w woj. małopolskim znajdziecie ich przecież mnóstwo! Warto przejść tam Szlakiem Architektury Drewnianej i na własne oczy zobaczyć architektoniczne perły naszego kraju, m.in. świątynie w Powroźniku, Binarowej, Dębnie Podhalańskim, Lipnicy Murowanej i Sękowej, Owczarach, Kwiatoniu i Brunarach Wyżnych. Z dobrej pogody warto także korzystać, uprawiając nordic walking w miejskich parkach (np. w Krakowie) lub wśród zachwycających krajobrazów stworzonych przez naturę – należą do nich chociażby Droga Pienińska czy, dla zaprawionych w bojach, Główny Szlak Beskidzki.
Sprawdź popularną drogę pienińską.

Inwestycje w powiecie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?