Gazeta Krakowska

Siatkówka

WINIETA - BLACHY - RON SR
  Siatkówka. Drużyny SP 155 Kraków powalczą o medal Igrzysk...

  Siatkówka. Drużyny SP 155 Kraków powalczą o medal Igrzysk Dzieci

  Zdjęcie autora materiału
  Artur Bogacki

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Drużyna dziewcząt SP 155 z trenerami
  1/3
  przejdź do galerii

  Drużyna dziewcząt SP 155 z trenerami ©archiwum

  W ogólnopolskim finale szkolnych Igrzysk Dzieci w minisiatkówce, który odbędzie się w Głuchołazach 25-27 maja, Małopolskę reprezentować będą drużyny SP 155 Kraków. Chłopcy i dziewczęta w dobrym stylu wygrali rywalizację w województwie.
  W tej formule, dla dzieci do klasy VI szkoły podstawowej, gra się dwa sety, w których trzeba wystawiać dwa różne składy (łącznie w zespole jest 10 osób). Chłopcy z SP 155 (skład: Maciej Baran, Dominik Chrabota, Tomasz Dziura, Maksymilian Kaleta, Wiktor Komorek, Mikołaj Mirek, Paweł Nowogórski, Aleksander Osikowski i Aleksander Wróbel) zwyciężyli w Brzesku, a dziewczęta (Emilia Grzyb, Wiktoria Królikiewicz, Maria Jagła, Iga Szemraj, Oliwia Nowakowska, Oliwia Jarosz, Elwira Nitkiewicz, Magda Kiełb, Sandra Wójcik i Oliwia Marcińczyk) w Myślenicach.


  - Oba turnieje wygraliśmy dość pewnie. Chłopcy jedynie w meczu z Bobową mieli pewien problem, ale to wynikało to też z tego, że jeden z naszych zawodników podkręcił kostkę - mówi trener Przemysław Płaczek, który wraz z Reginą Orłowską prowadzi wspomniane drużyny.

  Mistrzostwo województwa dało prawo startu w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w najbliższy weekend. - Trudno teraz ocenić, na jakim poziomie będzie konkurencja. Wśród chłopców zawsze jest ciężko, u dziewcząt jest większa niewiadoma. Celem będzie wejście do czołowej ósemki każdej z naszych drużyn. Gdyby się okazało, że jest szansa na podium, to o nie powalczymy. Do tej pory w tych zawodach startowaliśmy pięć razy i zdobyliśmy pięć medali: jeden złoty, dwa srebrne i dwa brązowe - mówi trener.

  SP 155 i działający przy niej UKS 22 pochwalić się może licznymi osiągnięciami w młodzieżowej siatkówce. Być może w tym sezonie będzie miał swojego wychowanka w reprezentacji Polski - do szerokiej kadry powołany został Tomasz Fornal (Cerrad Czarni Radom), który właśnie w tym klubie zaczynał przygodę z siatkówką. Aktualnie w zajęciach uczestniczy około 220 chłopców i dziewcząt.

  - Chciałbym podziękować dyrektor szkoły Annie Kurek za współpracę i stworzenie dobrych warunków do rozwoju siatkówki - mówi Płaczek.


  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Polecamy

  NAUCZYCIEL ROKU | Zgłoś kandydatów

  NAUCZYCIEL ROKU | Zgłoś kandydatów

  SAMORZĄDOWIEC MAŁOPOLSKI | Oceniamy władze!

  SAMORZĄDOWIEC MAŁOPOLSKI | Oceniamy władze!

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  W świecie iWizji… Przełomowe, niezawodne, funkcjonalne i piękne

  W świecie iWizji… Przełomowe, niezawodne, funkcjonalne i piękne