Z końcem stycznia na Komisariat Policji w Krakowie zgłosił się mężczyzna. Twierdził, że został pobity przy użyciu niebezpiecznych narzędzi przez nieznanych mu mężczyzn. Było to w nocy z 28 na 29 stycznia, gdy wracał od kolegi. Napastnicy kilkukrotnie uderzyli swoją ofiarę w głowę, po czym ukradli telefon komórkowy oraz etui wraz z dokumentami. Policjanci ustalili jednego ze sprawców i kilka dni później go zatrzymali. Podejrzewany 18-latek został przesłuchany. Usłyszał zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Okazało się, że podejrzany ma już na swoim koncie szereg innych przestępstw. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.
Do kolejnego zdarzenia doszło 5 lutego w rejonie Ronda Czyżyńskiego. Do dwóch przechodniów podeszła pięcioosobowa grupa. Sprawcy zaczepili mężczyzn, pytając o godzinę. Doszło do rękoczynów. Przestępcy zabrali przechodniom pieniądze, zapalniczkę i uciekli. Policja zatrzymała dwie kobiety w wieku 17 i 19 lat oraz trzech mężczyzn w wieku 16, 18 i 32 lat. Sprawcy usłyszeli zarzuty rozboju i zostali objęci dozorem policyjnym.
Dzień później gospodarz imprezy napadł na jednego z gości w mieszkaniu. Podczas spotkania towarzyskiego, pomiędzy mężczyznami doszło do konfliktu. Organizatora imprezy (41-latka) uderzył pięścią w twarz swojego 56-letniego kompana i zabrał mu plecak (w którym był m.in. telefon komórkowy). Pokrzywdzony uciekł z mieszkania i powiadomił o rozboju policjantów, którzy przyjechali na miejsce. Sprawca został zatrzymany i usłyszał zarzuty rozboju. Decyzją prokuratury został objęty dozorem policyjnym.