Skorupski nie zatrzymał lidera

Lider tabeli Serie A Inter Mediolan pokonał na boisku Empoli 1:0. W drużynie gospodarzy całe spotkanie rozegrali Łukasz Skorupski i Piotr Zieliński.

Skorupskiego w 45 minucie pokonał Mauro Icardi, który uprzedził jednego z obrońców, wykorzystując dośrodkowanie Ivana Perisicia po ziemi spod linii końcowej boiska. Nasz rodak nie miał szans w tej sytuacji.

Mecz był wyrównany. Empoli, które zajmuje ósme miejsce w tabeli, nie przestraszyło się faworyzowanego rywala, szukało szans na zdobycie gola, ale goście kontrolowali rozwój sytuacji na boisku i nie dali się zaskoczyć.

Obrońca mistrzowskiego tytułu Juventus Turyn wygrał u siebie z Hellas Werona 3:0. Bramki strzelili: Paulo Bruno Dybala w 8 minucie, Leonardo Bonucci w 45 minucie i Simone Zaza w 82 minucie. W drużynie gości do 63 minuty grał Paweł Wszołek.

Napoli pokonało przed własną publicznością Torino 2:1. Bramki strzelili: dla „Juve” Lorenzo Insigne w 16 minucie i Gonzalo Higuain w 41 minucie, a dla gości Fabio Quagliarella w 33 minucie. W zespole gości cały mecz rozegrał Kamil Glik, który zobaczył żółtą kartkę.

Czołówka tabeli: Inter 39, Fiorentina 38, Napoli 38, Juventus 36, Roma 33, Sassuolo 28 punktów.

Materiał oryginalny: Skorupski nie zatrzymał lidera - Dziennik Polski