Słaba pierwsza połowa Jutrzenki zdecydowała. Punkty zgarnęła Chełmianka

Andrzej Banaś
Jutrzenka Giebułtów przegrała w Zabierzowie z Chełmianką 0:1. O porażce zespołu trenera Piotra Powroźnika zdecydowała przede wszystkim bardzo słaba pierwsza połowa, w czasie której goście wypracowali sobie przewagę i już jej nie oddali do końcowego gwizdka.

W środę Jutrzenka przegrywała 0:2 ze Stalą Stalowa Wola, a jednak potrafiła wygrać 3:2. W sobotę nie było już powtórki. Mecz rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach, na grząskim boisku stadionu Kmity. Od początku przewagę mieli goście, którzy już w 3 min stanęli przed wyborną szansą na uzyskanie prowadzenia. Po zagraniu ręką w polu karnym sędzia wskazał na jedenasty metr. Okazję zmarnował jednak Bonin, którego strzał obronił Guguła.

W kolejnych minutach zdecydowaną przewagę mieli piłkarze Chełmianki, którzy stworzyli sobie kilka okazji na gole. Dopiero jednak w 36 min uzyskali prowadzenie, gdy po dośrodkowaniu z lewej strony z ok. ośmiu metrów uderzył Myśliwiecki. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki.

Jutrzenka lepiej zaczęła grać dopiero w drugiej połowie, gdy mecz się wyrównał. Swoje okazje na wyrównanie mieli Balawender, Zawadzki i Bierówka. Goście skutecznie się jednak bronili i ostatecznie wywieźli z Zabierzowa komplet punktów.

Jutrzenka Giebułtów - Chełmianka Chełm 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Myśliwiecki 36.
Jutrzenka: Guguła - Bizoń, Zieliński, Michalec, Leśniak (46 Kowalski) - Litewka, Majcherczyk (46 Pietrzyk), Zawadzki, Balawender, Wątroba (46 Bierówka) - B. Kozieł (46 Michniak).
Chełmianka: Ciołek - Salewski, Mazurek, Kanarek, Kożuchowski - Grądz (82 Dąbrowski), Bednara (86 Wawryszczuk), Wójcik, Skoczylas (56 Kotowicz), Bonin - Myśliwiecki (74 Pritulak).
Sędziował: Albert Bińkowski (Skarżysko-Kamienna). Żółte kartki: Balawender, Majcherczyk - Skoczylas. Widzów: mecz bez udziału publiczności.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani