Jak co roku gala zgromadziła wielu gości z parlamentu, samorządów: wojewódzkiego, powiatowego, gminnego oraz reprezentantów służb mundurowych, różnych instytucji, organizacji społecznych nie tylko gminy Zielonki i przedstawicieli mieszkańców.
W tym roku nagrody samorządowe wręczane przez wójta Zielonek Bogusława Króla i przewodniczącego Rady Gminy Mirosława Golanko przyznano m.in. za realizację wielkich inwestycji drogowych - kontynuację budowy północnej obwodnicy Krakowa, na którą długie dziesięciolecia czekają mieszkańcy gminy Zielonki oraz wybudowanie pierwszych etapów trasy wolbromskiej. Ale także innych inwestycji komunikacyjnych i nie tylko.
To spotkanie było także okazją do podziękowań osobom, organizacjom, firmom i instytucjom współpracującym z gminą Zielonki za angażowanie się w wolontariat na rzecz osób potrzebujących, wspieranie organizacji imprez gminnych, promocję gminy i jej mieszkańców.
Galę rozpoczął koncert Orkiestry Dętej Korzkiew. Potem po prezentacji filmu o rozwoju gminy, ważnych inwestycjach, przedsięwzięciach i wydarzeniach oraz wręczeniu nagród koncert dał Chór Psallite Deo z Bibic. Po części oficjalnej był bankiet dla wszystkich gości.
Gala Śledzik u Wójta to ważne wydarzenie, podczas którego wójt Zielonek podsumowuje cały rok i najważniejsze wydarzenia kadencji. Tym razem była okazja do ogłoszenia ważnej decyzji.
- Zdecydowałem, że nie będę kandydował na wójta gminy Zielonki - ogłosił Bogusław Król, który funkcje wójta Zielonek sprawuje od 25 lat.
Prowadząca spotkanie wicedyrektor zieloneckiego centrum kultury Katarzyna Żak w imieniu wielu osób zebranych na gali powiedziała: - Szanujemy pana decyzję, panie wójcie, chociaż się z nią nie zgadzamy.
Po deklaracji wójta - zebrani na gminnej gali - owacjami na stojąco dziękowali Bogusławowi Królowi za skuteczną pracę, niewyczerpane pomysły i ponadprzeciętny rozwój gminy.
Nagrodzeni Śledzikami, którzy zasłużyli na podziękowania
- Szczep Zielony ZHP – na ręce komendant Szczepu Izabelli Sosnowskiej za wsparcie organizacyjne harcerzy jako wolontariuszy podczas imprez organizowanych przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach
- Wiktoria Tłuszcz – za promowanie gminy Zielonki poprzez wystawy swoich obrazów na lokalnych imprezach w gminie Zielonki, jak również w Krakowie.
- Marta Kazior w podziękowaniu za 27 lat pracy w gminie Zielonki jako kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz za zaangażowanie w prowadzeniu wszelkich spraw związanych z wyborami i referendami, jakie miały miejsce na terenie gminy Zielonki
- Artur Nogieć – za wolontaryjne wsparcie swoją grą na akordeonie wielu zespołów, grup i Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Zielonki podczas uroczystości gminnych, powiatowych i wojewódzkich.
- Łukasz Smółka – za realizację dwóch z trzech odcinków nowej Trasy Wolbromskiej, od Krakowa do węzła Północnej Obwodnicy Krakowa, dofinansowanie wozów strażackich, zadań realizowanych w ramach ZIT z Metropolią Krakowską.
- Andrzej Adamczyk – za finansowanie Północnej Obwodnicy Krakowa oraz dofinansowanie zadań z Funduszu Dróg Samorządowych w gminie Zielonki, tj. ul. Leśna i Zagaje, za wsparcie przy pozyskiwaniu środków przez gminę Zielonki z Polskiego Ładu, przeznaczonych na budowę hali w Węgrzcach, dwóch mostów na Bibiczance, Centrum Medycznego w Zielonkach.
- Andrzej Kulig – za realizację inwestycji w Krakowie przy granicach z gminą Zielonki, w tym nowej linii tramwajowej, przebudowy ul. Pachońskiego oraz Al. 29 Listopada do granicy z Węgrzcami.
- Urząd Wojewody Małopolskiego – reprezentowany przez Łukasza Kmitę oraz Krzysztofa Klęczara – za współpracę przy rozliczaniu pozyskanych środków finansowych przez gminę Zielonki na budowę i modernizację dróg i inne inwestycje w ramach Rządowych Funduszy Modernizacji i Przebudowy Dróg.
- Zofia Kot w podziękowaniu za aktywizowanie środowiska senioralnego między innymi poprzez prowadzenie Koła Seniora w Węgrzcach, które od ponad 16 lat aktywnie uczestniczy w życiu Węgrzc i całej społeczności gminy Zielonki.
- Uniwersytet Osiedla Łokietka na ręce Krzysztofa Olawskiego sołtysa Osiedla Łokietka za powstanie bardzo atrakcyjnej formy integracji mieszkańców Osiedla Łokietka i mieszkańców gminy Zielonki poprzez organizację wykładów, prelekcji i spotkań z ciekawymi ludźmi.
- Chór Psallite Deo- na ręce dyrygentki chóru Pani Marty Przybyły, za 10 lat działalności chóru, który stał się wizytówką gminy Zielonki. Za pracę twórczą i nieustający zapał wszystkich członków chóru, którzy swoim zaangażowaniem podtrzymują tradycję chóralną w gminie Zielonki.
Darcie pierza, czyli wskrzeszania dawnego zwyczaju w Zielonk...
- Diabli Dół i Boża Wola. Nazwy małopolskich wsi, o których nie słyszeliście!
- Urok Ojcowskiego Parku Narodowego zimową porą. Tunel oszronionych drzew i sanie
- Najpiękniejsze zabytki powiatu krakowskiego wraz z gospodyniami trafiły do kalendarza
- Strefa aktywności gospodarczej w Miękini została otwarta. Firmy już kupują działki
- Na podium rankingu małopolskich gmin nieustająco Wielka Wieś i Zielonki
- Nietoperzowy Szlak. Nowa atrakcja turystyczna pod Krakowem
Kiedy w 2024 roku najlepiej przejść na emeryturę?
