Wizja słomnickich władz samorządowych jest taka, żeby stworzyć wokół miasta zielony pierścień terenów rekreacyjnych. Jednym z nich jest obszar za starą bożnicą, o powierzchni około hektara.
Gmina wydzierżawiła ten teren, który jeszcze w 2016 roku był pełen gruzu i śmieci. Ludzie robili sobie tu dzikie wysypisko, które było porośnięte chaszczami. Spacerowicze omijali to miejsce z daleka.
Wszystko się zmieniło w ubiegłym roku, bo zaczęły się tu roboty. Pracownicy Zakładu Gospodarski Komunalnej i Mieszkaniowej w Słomnikach uprzątnęli teren, wywożąc kilkanaście ton nieczystości oraz wiele ton gruzu. Działkę wykarczowano z samosiejek i zarośli.
Powstała alejka i miejsce do odpoczynku. Zostały wybudowane chodniki z kostki brukowej oraz droga dojazdowa i rondo. Na środku ronda zostało umieszczone zabytkowe koło młyńskie - przypominające o tym, że kiedyś był tu młyn.
- Ten park nad Młynówką zaplanowaliśmy w ubiegłym roku. Teraz prace chcemy kontynuować z pomocą pieniędzy z Lokalnej Grupy Działania Jurajska Kraina - mówi Paweł Knafel, burmistrz Słomnik. - W parku jest wystarczający teren na ustawienie ławeczek, koszy na śmieci. Chcemy zrobić też miejsce na grilla. Ponadto uporządkujemy teren wokół źródełka z czystą wodą. Jest pomysł, żeby obudować to źródełko - mówi burmistrz.
Gmina Słomniki planując duże inwestycje jak budowa ośrodka zdrowia, kanalizacji parkingów przy trasach kolejowych nie zapomina o odpoczynku i rekreacji. Dlatego nie tylko park nad Młynówką realizuje. Przygotowuje się również na zagospodarowanie terenów z myślą o dzieciach. W planach jest budowa ośmiu placów zabaw.
ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie?
Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto