https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Słynna Angelina Jolie z wizytą w Auschwitz

Monika Pawłowska
Laureatka Oscara, aktorka Angelina Jolie w miniony weekend pojawiła się w byłym nazistowskim obozie Auschwitz-Birkenau - informuje "Fakt". Miała to być prywatna wizyta artystki znanej z zaangażowania na rzecz uciśnionych.

Czytaj także:

Prawdopodobnie Angelina chciała zachować swoje odwiedziny w tajemnicy. Towarzyszyło jej kilka osób. Jak donosi "Fakt" podczas zwiedzania obozu wybierała drogi, którymi nikt się nie przechadzał. A kiedy kilka osób ją rozpoznało, oddaliła się od nich biegiem.

Jarosław Mansfelt, rzecznik Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau słyszał o informacji podanej przez "Fakt" i zdjęciu, które podobno zostało zrobione aktorce. - Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - mówi Jarosław Mensfelt. - Może to była aktorka, a może kobieta do niej podobna. Muzeum oficjalnie nic nie wie o takiej wizycie - dodaje.

Angelina Jolie jest znana nie tylko ze swoich ról filmowych, ale także słynie z działalności na rzecz potrzebujących. 27 sierpnia 2001 roku Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców mianował Jolie Ambasadorem Dobrej Woli.

Konkurs fotograficzny "Mamo, tato, zrób mi portret". Weź udział i zgarnij nagrody!

Wybieramy najpiękniejszy rynek w Małopolsce! Weź udział w plebiscycie i oddaj głos!

Wielka galeria! Zobacz archiwalne zdjęcia strojów Wisły Kraków z ostatnich stu lat!

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Marlena
A uciekla byc moze z calkiem innego, trywialnego, prozaicznego, konkretnego powodu:
nie byla akurat "przygotowana", tj. uszminkowana, "biologicznie(chemicznie) odnowiona" itp.
Mozliwe tez: jest zydowskie pochodzenia, ukrywa to i nie chciala byc widziaana w tym "swietle" (choc watpie).
A
Anna
Tak to była Pani Angelina,widziałam osobiście i ma prawo do prywatnych wizyt!!!
G
Gość
Prywatnosc powinna zostac zaakceptowana, uznana i dotrzymana.
Albo innych prominentów tez sie goni z aparatem/komórka
na cmentarzu i w kosciele/synagodze/itd. ??!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska