Miejscy urzędnicy zakazali występów przed kościołem Mariackim dwóm artystom, przebranym za diabła i śmierć. Panowie są oburzeni tym - ich zdaniem - bezsensownym zakazem. Urzędnicy tłumaczą, że kostiumy mimów były zbyt kontrowersyjne. Podobno straszyły dzieci i obrażały uczucia religijne turystów.
A czy wszystko w tym kraju musi byc tak na powaznie, i po drugie, czy ten czlowiek kogos skrzywdzil?? To jest totalitaryzm religijny. A potem sie dziwicie, dlaczego mlodzi stad spierdalaja. Za pare lat zostana w tym kraju tylko emeryci, ksieza, menadzerowie korporacji i urzednicy..
P
Pola AD
urzędnicy i ich decyzje - no comments - zgadzam się ma dosyć ich głupich decyzji i wtrącania się we wszystko co mało istotne iłaatwe do zniszczenia jednostki.
Dlaczego jednostka na podstawie paru skarg - decyduje za setki zadowolonych mieszkańców i turystów? Diabeł mógłby straszyć koło Pałacu Krzysztofory - bo z nią wiąże się nawet legenda o diable, ale kamienica ta mimo że od lat zasłonięta i remontowana, nadal wygląda koszmarnie, więc nikt tam nie chce robić sobie zdjęć nawet z tak pięknym i kolorowym diabłem.
W
Wylotka
To urzędasy powinni wylecieć z Krakowa!!!
431
Urzędasy! Głupotami się zajmujecie. Lepiej zajmijcie się śmieciami i tym, jak ograbiliście mieszkańców Krakowa wprowadzając najdroższe opłaty. Wasza pazerność nie zna granic.
J
Ja2
Bo wykupili zezwolenie?
j
ja
Właściwa decyzja.
Proszę mi powiedzieć, dlaczego straż miejska kara człowieka który gra na gitarze obok empiku (ile razy by tam nie był), a takich pseudoartystów, o których mowa w artykule pozostawia udzielając tym samym przyzwolenia na "głupkowate" występy!
k
kws
Wieża mariacka się sypie. Może urzędnicy zajęli by się zabytkami, dziurawymi drogami, pustą kasą miejską i przestępczością.
k
krak
Co wspólnego z Krakowem ma diabeł i z czym się wiąże jego postać z Bazyliką Mariacką tego nie wiem .Jak nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o kasę dla tego pana i o nią walczy.
R
Rafał
Nie rozumiem tego braku pozwolenia. Diabeł występuje w wielu wybitnych dziełach literackich czy muzycznych. Nie wiem co tu kogo obraża czy gorszy. Sam kościół uznaje istnienie szatana. Nie bardzo rozumiem tę decyzję radnych. Czy jak artysta przybierze postać anioła to wszystko będzie w porządku? Czy anioł z zastępów niebieskich istnieje bardziej od anioła potępionego? Coś się tu nie klei wszystko.
m
mikaangelo
tylko że osobOM, panie krakowianin..
d
dsn1
Więc akurat ci panowie pasują tam idealnie.
d
dddd
jak smierc i diabel moze obrazac uczucia religijne ? przeciez to integralna czesc kazdej wiery ...
i
iza
Właśnie uczące były wszystkie motywy diabła w naszej kulturze - w szopce, w chodzącej po kolędzie grupie z Turem diabłem i śmiercią. Można puścić horror w tv czy położyć gazetę porno na szybie kiosku ale aktor zabawiający publiczność, witający turystów, przypominający o ciemnej stronie życia (złu czy śmierci) i nieco oswajający i ośmieszający je - ma zostać przepędzony bo jest łatwym celem dla kogoś? Bo nie chronią go koncerny czy przemysł medialny?
Widziałam obu tych aktorów nie raz, mieszkam w Krakowie - są świetni. Zwłaszcza urokliwe i mądre są zdjęcia jakie rodzice robią z nimi dzieciom: np. dziecko trzyma w ręku diablego trójzęba a pokorny diabeł (aktor) kuli się obok :) ;)
m
mały sprawdzian
też znane miejsce, sporo turystów z kasą, znających się na sztuce i żartach. Na pewno nie straci finansowo :).