Piłka nożna. W sparingowym meczu III-ligowy Hutnik Kraków przegrał na własnym boisku z II-ligową Skrą Częstochowa 3:6.

Beniaminek i lider czwartej grupy III ligi nie dał rady beniaminkowi II ligi, zajmującemu dziewiąte miejsce w tabeli. Mecz został rozegrany na sztucznym boisku, trwał trzy razy po 40 minut. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, a przy stanie 3:3 Błażej Radwanek nie wykorzystał rzutu karnego.

- Jestem zadowolony z tego sprawdzianu. Zdarzały się nam błędy, ale musiały się zdarzać. Nie można się było spodziewać innej gry. Większość bramek dla Skry padło po naszej stracie piłki na własnej połowie boiska. Jest to jednak łatwe do wyeliminowania, więc się tym nie martwię - mówi trener Hutnika Leszek Janiczak.

Jednym z testowanych zawodników był Białorusin, ale nie otrzyma on już więcej szansy gry w Hutniku. Lepiej spisali się czterej inni sprawdzani piłkarze - Konrad Bukowczan (ostatnio Podbeskidzie Bielsko-Biała - CLJ), Robert Czuraj (Targowianka), Damian Guzik (ŁKS Łódź) i Kamil Kłusek (BKS Bochnia).

- Bukowczan wypadł całkiem przyzwoicie i zostanie u nas. Czuraj popełniał błędy, był trochę zestresowany. Guzik jest naszym wychowankiem, przez dwa sezony grał w ŁKS, jesienią nie występował w żadnym klubie, musi nadrobić zaległości treningowe. Kłusek jest bardzo ambitny, będziemy mu się przyglądać - zaznacza szkoleniowiec drużyny z Suchych Stawów.

W najbliższych sparingach - w sobotę, 26 lutego o godz. 11 z Ruchem Chorzów w Kamieniu koło Rybnika i o godz. 15 u siebie z Czarnymi Staniątki - Hutnik zagra w dwóch składach.

Po meczu zostały ogłoszone wyniki II edycji konkursu na najlepszego - według kibiców - piłkarza Hutnika za rok 2018. Oto czołowa "10": 1. Kamil Sobala, 2. Mateusz Zając, 3. Dariusz Gawęcki, 4. Krzysztof Świątek, 5. Bartosz Tetych, 6. Tomasz Jaklik, 7. Łukasz Kędziora, 8. Tomasz Kurek, 9. Mateusz Bienias, 10. Jakub Ptak. Nagrody otrzymali także kibice. Głosowało 107 osób.

Hutnik Kraków - Skra Częstochowa 3:6 (3:5, 2:2)

Bramki: 1:0 Bukowczan 5, 1:1 Nowak 6, 2:1 Kotwica 30, 2:2 Nocoń 40, 2:3 Nowak 51, 3:3 Radwanek 52, 3:4 Nowak 54, 3:5 Siwek 77, 3:6 Marek 81.

Hutnik: I tercja: Zając - Ptak, Jaklik, Kołodziej, Antoniak - Sobala, Reczulski, Gawęcki, Linca, Bukowczan - Kotwica; II tercja: Zając (60 Dul) - Janecki, Jaklik (60 Bienias), Czuraj, Antoniak (60 Tetych) - Guzik, Pietrzyk, Kłusek, Gawęcki (60 Kurek), Marszalik - Radwanek; III tercja: Dul - testowany, Kędziora, Bienias, Tetych - Sargsyan, Tracz, Świątek, Kurek (110 Radwanek), Świeca - Pachowicz.

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Materiał oryginalny: Sparingowa porażka Hutnika Kraków. Kamil Sobala najlepszym piłkarzem lidera III ligi w 2018 roku [ZDJĘCIA] - Dziennik Polski