Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spełnij swoje marzenia! Wisła Kraków i ORLEN OIL zapraszają na Dzień Talentu

Materiał informacyjny ORLEN OIL
TS Wisła Kraków SA
Kibicujesz Wiśle Kraków? Marzysz o tym, żeby twoje dziecko poszło w ślady Jakuba Błaszczykowskiego czy Luisa Fernandeza i grało dla „Białej Gwiazdy”? Można zacząć już wkrótce, bowiem 4 czerwca ORLEN OIL i Wisła Kraków kolejny raz zapraszają do wzięcia udziału w naborach, które zostaną zorganizowane na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie. To wtedy będzie można zaprezentować umiejętności przed trenerami „Białej Gwiazdy” w czasie wiślackiego Talent Day. Patronat nad imprezą objął dyrektor sportowy Wisły Kraków Kiko Ramirez, a sponsorem wydarzenia jest firma ORLEN OIL.

Talent Day to szansa dla młodych chłopców i dziewcząt, żeby podjąć treningi w Wiśle Kraków. W tym roku w wydarzeniu mogą wziąć udział chłopcy urodzeni w latach 2011-2017 (przedział wiekowy 12-6 lat) oraz dziewczynki urodzone w roku 2006 i młodsze (17 lat i młodsze). Będzie też jedna nowość dedykowana dla bramkarzy! Nadzorować go będzie trener bramkarzy U-19 i U-17 Sergiej Michajłow przed laty piłkarz, a od sezonu 2016/2017 trener bramkarzy w Akademii Wisły Kraków.

Żeby wziąć udział w Talent Day, należy wypełnić formularz na specjalnej stronie pod adresem talentday.wisla.krakow.pl Każdy, kto wypełni taki formularz otrzyma szczegółowe informacje z miejscem i godziną zbiórki oraz jakie wyposażenie będzie potrzebne do wzięcia udziału w zajęciach.

Harmonogram Talent Day wygląda następująco:
Godz. 15 - roczniki 2017, 2016, 2015
Godz. 16.30 - roczniki 2014, 2013, 2012
Godz. 18 - roczniki 2011, dziewczyny (wszystkie kategorie wiekowe)
Godz. 19.30 – bramkarze

Warto w tym miejscu przypomnieć jak wygląda szkolenie w Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków. Wstępem do Akademii są sobotnie zajęcia Wisła Junior dla przedszkolaków od 4. do 6. roku życia. Kolejnym etapem jest nabór do grupy U-7, którą od nowego sezonu tworzyć będzie rocznik 2017. Najstarszą drużyną w Krakowie jest zespół U-15, który rywalizuje w Centralnej Lidze Juniorów. Najzdolniejsi trampkarze trafiają do Myślenic. To tam w ośrodku treningowym „Białej Gwiazdy” trenują zespoły U-19 oraz U-17, a od nowego sezonu również druga drużyna.

W Wiśle nie zaniedbują również edukacji swoich zawodników. Zawodnicy zespołów U-14 oraz U-15 są uczniami Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Tadeusza Łopuszańskiego, której organem prowadzącym jest Fundacja Wisły Kraków.

Jak można dostać się do Akademii niezależnie od Talent Day? Nabór do Akademii odbywa się na określonych zasadach. Do 13. roku życia działa tzw. „skauting lokalny” którego zwieńczeniem jest projekt „Wisła Future” – wyróżnieni zawodnicy zostają zapraszani na cykliczne treningi dla roczników 2009, 2010, 2011 i 2012, prowadzone przez Krystiana Żakowicza, trenera zespołu U-14. Dużą rolę w treningach „Wisła Future” odgrywają Kluby Partnerskie, które na bieżąco raportują o swoich utalentowanych podopiecznych. Zainteresowanie Wisłą jest spore, dlatego też nie brakuje chętnych do treningów. Mając świadomość, że czasami talent może być bardzo ukryty, co roku organizowane są na stadionie nabory, podczas których swoje umiejętności przed trenerami Wisły zademonstrować mogą wszyscy chętni. Wyróżnieni zostaną zaproszeni na treningi do pionu czerwonego.

Wspieranie i promowanie sportu wśród młodzieży jest ważnym elementem strategii w naszej firmie - podkreśla Anita Wierciak-Kaperek, dyrektor marketingu w ORLEN OIL. - Dlatego to już kolejna edycja Talent Day, w którą się angażujemy. W ostatnich dwóch latach w tym wydarzeniu udział wzięło ponad 300 chłopców i dziewczynek. Liczymy na jeszcze większą frekwencję w tym roku.

Ważnym elementem podnoszenia umiejętności jest stawianie przed zawodnikami Wisły wyzwań. Trzy najstarsze drużyny od dawna z powodzeniem rywalizują w CLJ, osiągających w ostatnich latach takie sukcesy jak wicemistrzostwo Polski juniorów (sezon 2020/2021) oraz wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych (sezon 2021/2022). Młodsze drużyny rywalizują na poziomie wojewódzkim, ale każda z nich w starszej kategorii wiekowej, co jest unikalne w skali całego kraju. Dużą wartością są też sparingi. Oprócz krajowych meczów, Wisła współpracuje z takimi klubami jak MSK Żylina, Banik Ostrawa, Slavia Praga czy Honved Budapeszt, organizując sparingi – najczęściej w okresie zimowym. Zespoły U-13 oraz U-12 rywalizują w Interlidze. To wyszehradzka liga, w której z polskich klubów występują również Górnik Zabrze oraz Śląsk Wrocław, a rywalami polskich klubów są zespoły z Czech, Słowacji i Węgier.

- Chcemy budować silną Akademię na bazie chłopców z Krakowa i Małopolski - mówi dyrektor Akademii, Krzysztof Kołaczyk. - Wiemy, że mamy w tym regionie wielu utalentowanych zawodników - są oni też u nas, natomiast kontynuujemy swoją misję, otwieramy się dla wszystkich. Dlatego zachęcam do udziału w Talent Day, dzięki którym ta droga do Wisły jest bardzo krótka, ale wymagająca - trzeba mocno zapracować, żeby zostać wyróżnionym. Jako Akademia mamy za sobą bardzo trudny sezon, ale też oglądając występy Kacpra Dudy czy Wiktora Szywacza w I lidze, a także poczynania Kuby Krzyżanowskiego na Mistrzostwach Europy do lat 17, możemy być dumni z naszych wychowanków. Od lipca wdrażamy kolejne modyfikacje w funkcjonowaniu Akademii, które mają sprawić, że nasza młodzież będzie miała jeszcze lepsze warunki do rozwoju, a efekty będą widoczne w postaci absolwentów w kadrze meczowej zespołu trenera Radosława Sobolewskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska