Gdzie w Krakowie do spowiedzi przed Wielkanocą?
Są kościoły w Krakowie, w których spowiednicy będą czekali w konfesjonałach już od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora, a nawet w nocy. Na przykład już od godziny 5.30 rano każdego dnia można się wyspowiadać w kościele Księży Misjonarzy św. Wincentego à Paulo przy ul. św. Filipa 17-19 (przy Starym Kleparzu). Z kolei u benedyktynów w Tyńcu w Wielki Czwartek okazja do spowiedzi będzie po południu oraz od godziny 21 do 24. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w Wielki Piątek (7 kwietnia) będzie trwała Noc Konfesjonałów, co oznacza, że można wtedy skorzystać całonocnego dyżuru w konfesjonale. Również przez całą tę noc, aż do godz. 6.30 w sobotę, wyspowiadać można się w kościele w Nowym Prokocimiu (pryz ul. Kurczaba).
- Do paschalnej radości przygotujmy nasze serca przez sakrament pojednania i pokuty - zachęcają np. duszpasterze w parafii pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego na krakowskim osiedlu Ruczaj.
Drugie przykazanie kościelne mówi: "Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty", a trzecie - "Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą". Trzecie przykazanie dotyczy liturgicznego okresu wielkanocnego, który trwa od Niedzieli Wielkanocnej do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. W tym roku zacznie się więc 9 kwietnia i potrwa do 28 maja.
Jak się dobrze wyspowiadać?
Kapłani przypominają, że warunki dobrej spowiedzi to:
- rachunek sumienia
- żal za grzechy (wypływający z wiary i miłości)
- mocne postanowienie poprawy
- spowiedź szczera (wyznanie wszystkich swoich grzechów)
- zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu.
Spowiedź wielkanocna w Krakowie 2023
W naszej galerii prezentujemy informacje o spowiedzi w wybranych kościołach. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
Odbudowa Ukrainy to szansa dla polskich firm
