https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Stary Sącz: można zarobić na statystyce

(ik)
W całej Polsce rozpoczął się nabór kandydatów na rachmistrzów powszechnego spisu rolnego, jednak tylko nieliczne urzędy gmin Sądecczyzny ogłosiły na swoich stronach internetowych początek rekrutacji. Do wyjątków należy Stary Sącz.

Warto zainteresować się tematem także w pozostałych gminach, bo praca dla Głównego Urzędu Statystycznego jest nieźle płatna.
Można zarobić tysiąc złotych przez kilka dni, jednak co warto zaznaczyć - nie jest to wcale praca łatwa.

"Rachmistrzem spisowym może zostać osoba pełnoletnia, mająca przynajmniej średnie wykształcenie, godna zaufania. Rachmistrz powinien być w pełni sprawny fizycznie, asertywny, musi umieć zachować spokój, okazać respondentom uprzejmość i cierpliwość podczas prowadzenia rozmów, a także radzić sobie w sytuacjach konfliktowych" - czytamy w komunikacie opublikowanym na witrynie Starego Sącza.

Chętnym dano czas na zgłoszenia do dnia 14 czerwca (w Urzędzie Miejskim w Starym Sączu pok. nr 25). Spis rozpocznie się 1 września.

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska