Strzelectwo. Łukasz Czapla poza podium mistrzostw Europy w Mariborze

Anna Kaczmarz/Dziennik Polski/Polskapresse
W pierwszej konkurencji strzelania do ruchomej tarczy podczas mistrzostw Europy w broni pneumatycznej (strzelnica 10-metrowa) w Mariborze Łukasz Czapla (Wawel Kraków) zajął 8. miejsce.

Czapla to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników, 8-krotny mistrz świata seniorów. Imprezy w Mariborze nie zaczął jednak udanie. W konkurencji 40 mix (przebiegi mieszane) uzyskał 378 pkt, co dało mu 8. pozycję. Do medalu zabrakło 6 "oczek". Po 386 punktów zdobyli Rosjaninie Władysław Szczepotkin i Maksim Stiepanow, a o tym, kto dostał później złoto, zdecydowała dogrywka. W niej lepszy okazał się ten pierwszy. Brąz wywalczył Szwed Emil Martinsson (384 pkt).

Czapla w Mariborze rywalizować ma jeszcze w jednej konkurencji - 30+30 (przebiegi wolne i szybkie), która rozegrana zostanie w piątek (10 marca). W ubiegłym roku na ME wywalczył w niej srebro, a na MŚ sięgnął po złoto

W składzie reprezentacji Polski są dwie także zawodniczki związane z Małopolską. W pistolecie pneumatycznym wystąpią Beata Bartków-Kwiatkowska (ŚTS Tychy), była zawodniczka ZO LOK Kraków i Wisły Kraków (w jej barwach startowała na igrzyskach w Londynie w 2012 r.), oraz Joanna Tomala (Flota Gdynia), wychowanka Promienia Bochnia. Ich konkurencja odbędzie się w sobotę.