Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sukces frekwencyjny Dnia Nauki Polskiej w Dubaju z Krakowem w tle

Materiały prasowe
Nauki Polskiej na Expo 2020 w Dubaju
Nauki Polskiej na Expo 2020 w Dubaju Materiały prasowe
Długie kolejki, tłumy odwiedzających, pochlebne recenzje, radość dzieci podczas pokazów i warsztatów – to wszystko najlepszy dowód na sukces Dnia Nauki Polskiej na Expo 2020 w Dubaju. W tym dniu odwiedziło polski pawilon ponad 15 tysięcy osób, co stanowi jeden z najlepszych wyników od otwarcia całej imprezy.

FLESZ - Żywność z toksyczną substancją. Najnowsze ostrzeżenie GIS

od 16 lat

Każdy z punktów programu cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Najmłodsza publiczność tłumnie uczestniczyła w warsztatach i pokazach przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik czy spotkania z dr. Tomaszem Rożkiem, który przygotował grę „Academy of Super Heroes”, prezentującą wybitnych polskich naukowców jako superbohaterów. Chętnych na ten rodzaj zabawy nie brakowało.

Tłumy nieco starszej publiczności z kolei pojawiły się na koncercie dr hab. Szymona Musiała, prorektora ds. studenckich i dydaktyki Akademii Muzycznej w Poznaniu. W programie występu znalazły się m.in. utwory Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka Chopina, najbardziej znanych na świecie polskich kompozytorów.

- Pojawienie się tematów związanych z nauką i jej umiędzynarodowieniem podczas Expo 2020 w Dubaju bardzo nas cieszy, bo jest docenieniem potencjału polskiego środowiska. Wybór tematyki medycznej nie jest przypadkowy. W czasie pandemii to tematy szczególnie istotne. Dodatkowo, to moment, w którym znacznie zwiększyło się wśród arabskiej młodzieży zainteresowanie studiami w Polsce – szczególnie w dziedzinach takich jak medycyna i nauki techniczne. A tłumy na wydarzeniach w Dniu Nauki Polskiej pokazują, że był to dobry wybór – zaznacza dr Grażyna Żebrowska, dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Sercem polskiego pawilonu jest wystawa „POLAND THE HEART OF EUROPE”, która w nowoczesny, multimedialny sposób opowiada o historii polskiej medycyny i jej wkładzie w rozwój tej dziedziny na świecie. Szczególnie interesującym elementem dla zwiedzających okazał się hologram serca.

- Frekwencja polskiego pawilonu pokazuje, że nauka jest naszym najlepszym towarem eksportowym. Mam nadzieję, że ten sukces sprawi, że częściej prezentować będziemy osiągnięcia polskich naukowców na świecie podczas tego typu wydarzeń – mówi prof. Tomasz Pietrzykowski, przewodniczący Rady Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

- Chcemy, by polski pawilon pokazywał nasze największe bogactwo – czyli ludzi. Expo ma być platformą, na której spotykają się przedstawiciele różnych dziedzin – nauki, kultury i biznesu. Bardzo chcielibyśmy, by nawiązane tutaj kontakty przerodziły się w trwałe więzy – twierdzi Adrian Malinowski, Komisarz Generalny Sekcji Polskiej Expo 2020 w Dubaju.

Warto zaznaczyć, że ekspozycję zobaczyli m.in. Janusz Wojciechowski, europejski komisarz ds. rolnictwa i rozwoju wsi wraz z przedstawicielami Unii Europejskiej, Paweł Mączka, chargé d’affaires Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, czy dr Yousif Eisa Hassan Al Sabri, były ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce.

Ale to nie wszystko. Na Tygodniu Nauki Polskiej w Dubaju trwają właśnie targi edukacyjne, w których wzięło udział kilkanaście uczelni z naszego kraju. Prezentują one arabskiej młodzieży swoją ofertę. A na odbiorców czeka jeszcze Dzień Polskiej Akademii Nauk i Dzień Sieci Badawczej Łukasiewicz, unikatowego przedsięwzięcia, łączącego w sobie potencjał nauki i biznesu.

Kilku bohaterów wystawy pracowało w Krakowie - m.in. Ludwik Rydygier czy Olo Bujwid.

O ogromnym zainteresowaniu naszą ekspozycją i programem świadczą liczby. Chętni musieli czekać w długich kolejkach, a pawilon w Dniu Nauki Polskiej odwiedziło aż 15 tysięcy osób z całego świata.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska