FLESZ - Fiskus na tropie oszustów
W Krakowie i okolicach, ale także innych miejscowościach województwa trwa nadal nabór do wolontariatu w Szlachetnej Paczce i Akademii Przyszłości. W sumie w naszym województwie poszukiwanych jest 1284 wolontariuszy.
Inicjatywy te dzięki mądrej pomocy rokrocznie zapewniają wsparcie osobom je potrzebującym. Szlachetna Paczka w postaci pomocy materialnej, ale również spotkań i nawiązywanych relacji. Natomiast Akademia Przyszłości skupia się na budowaniu pewności siebie wśród dzieci, które dotychczas nie rozwijały całego swojego potencjału. Wolontariusze-tutorzy pracują indywidualnie z podopiecznymi na cotygodniowych godzinnych spotkaniach, podczas których pomagają im przezwyciężać bariery na drodze do dorosłości i spełniania swoich marzeń.
Aby te inicjatywy mogły być kontynuowane, mądra pomoc mogła trafić do potrzebujących rodzin, a dzieci miały możliwość odzyskać wiarę w siebie, Stowarzyszenie potrzebuje kolejnych rąk do pomocy. Dokładniej: niezbędne jest zrekrutowanie w województwie małopolskim 1 008 wolontariuszy Paczki i 276 wolontariuszy Akademii. Aby zostać wolontariuszem Paczki bądź Akademii, wystarczy chęć do działania i ukończone 18 lat.
Stowarzyszenie zachęca do udziału, dodając, że wolontariat to nie tylko projektowanie dobrych doświadczeń wśród potrzebujących, lecz również budowa siebie samego. Poprzez udział w mądrej pomocy wolontariusze zdobywają nowe kompetencje zawodowe, ucząc się zarządzania projektami i ludźmi, planowania - i co chyba najważniejsze w dzisiejszych czasach - właściwego komunikowania, umiejętności porozumienia się z drugim człowiekiem. Mają szanse nawiązać nowe relacje i rozbudować sieć kontaktów, także zawodowych. Doświadczenie takie może być ważne z punktu widzenia ich przyszłych pracodawców, bo dla wielu zaangażowanie społeczne jest ważnym wyróżnikiem kandydata.
Do wolontariatu zgłosić można się na stronie www.szlachetnapaczka.pl/superw. Po wypełnieniu krótkiego formularza na chętnych czeka rozmowa z tymi, którzy będą czuwać nad ich przygodą z wolontariatem.
Kolejny krok to spotkanie wdrożeniowe w formie szkolenia, z uwagi na sytuację epidemiczną odbywające się online. Na końcu zostaje podpisanie niezbędnych dokumentów i włączenie się w mądrą pomoc. Co ważne, wszystkie działania obu programów społecznych będą dostosowane do obowiązujących obostrzeń, aby zadbać o zdrowie zarówno beneficjentów, jak i wolontariuszy.
- Atlas grzybów trujących i jadalnych. Kluczowe różnice na przykładowych zdjęciach
- Demoniczne nazwy wsi w Małopolsce i ich "boskie" przeciwieństwa
- Oni nie skończyli studiów, a mają miliony. Jak to możliwe?!
- Tak wygląda budowana zakopianka [NOWE ZDJĘCIA]
- Zmiany w sklepach. Nowy obowiązek przy sprzedaży mięsa
- Te dzikie zwierzęta żyją w Krakowie [ZDJĘCIA]
