https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości potrzebują dodatkowych rąk do pomocy. Poszukiwanych ponad 1000 wolontariuszy

Julia Kalęba
W województwie małopolskim Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukują 1 284 wolontariuszy.
W województwie małopolskim Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukują 1 284 wolontariuszy. Andrzej Banas / Polska Press
"Intensywnie szukamy wolontariuszy do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości w województwie małopolskim" - apeluje Stowarzyszenie Wiosna i prosi o pomoc przy organizacji jednego z największych programów społecznych w Polsce.

FLESZ - Fiskus na tropie oszustów

W Krakowie i okolicach, ale także innych miejscowościach województwa trwa nadal nabór do wolontariatu w Szlachetnej Paczce i Akademii Przyszłości. W sumie w naszym województwie poszukiwanych jest 1284 wolontariuszy.

Inicjatywy te dzięki mądrej pomocy rokrocznie zapewniają wsparcie osobom je potrzebującym. Szlachetna Paczka w postaci pomocy materialnej, ale również spotkań i nawiązywanych relacji. Natomiast Akademia Przyszłości skupia się na budowaniu pewności siebie wśród dzieci, które dotychczas nie rozwijały całego swojego potencjału. Wolontariusze-tutorzy pracują indywidualnie z podopiecznymi na cotygodniowych godzinnych spotkaniach, podczas których pomagają im przezwyciężać bariery na drodze do dorosłości i spełniania swoich marzeń.

Aby te inicjatywy mogły być kontynuowane, mądra pomoc mogła trafić do potrzebujących rodzin, a dzieci miały możliwość odzyskać wiarę w siebie, Stowarzyszenie potrzebuje kolejnych rąk do pomocy. Dokładniej: niezbędne jest zrekrutowanie w województwie małopolskim 1 008 wolontariuszy Paczki i 276 wolontariuszy Akademii. Aby zostać wolontariuszem Paczki bądź Akademii, wystarczy chęć do działania i ukończone 18 lat.

Stowarzyszenie zachęca do udziału, dodając, że wolontariat to nie tylko projektowanie dobrych doświadczeń wśród potrzebujących, lecz również budowa siebie samego. Poprzez udział w mądrej pomocy wolontariusze zdobywają nowe kompetencje zawodowe, ucząc się zarządzania projektami i ludźmi, planowania - i co chyba najważniejsze w dzisiejszych czasach - właściwego komunikowania, umiejętności porozumienia się z drugim człowiekiem. Mają szanse nawiązać nowe relacje i rozbudować sieć kontaktów, także zawodowych. Doświadczenie takie może być ważne z punktu widzenia ich przyszłych pracodawców, bo dla wielu zaangażowanie społeczne jest ważnym wyróżnikiem kandydata.

Do wolontariatu zgłosić można się na stronie www.szlachetnapaczka.pl/superw. Po wypełnieniu krótkiego formularza na chętnych czeka rozmowa z tymi, którzy będą czuwać nad ich przygodą z wolontariatem.

Kolejny krok to spotkanie wdrożeniowe w formie szkolenia, z uwagi na sytuację epidemiczną odbywające się online. Na końcu zostaje podpisanie niezbędnych dokumentów i włączenie się w mądrą pomoc. Co ważne, wszystkie działania obu programów społecznych będą dostosowane do obowiązujących obostrzeń, aby zadbać o zdrowie zarówno beneficjentów, jak i wolontariuszy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
Karol

Niestety, coraz mniej frajerów, chcących napychać kieszenie cwaniakom takim jak ksiądz Jacek Stryczek. No właśnie gdzie, on teraz jest , jakie jest finalne zakończenie sądowych spraw prowadzonych przeciwko niemu , jego partnerowi i fundacji 'Wiosna' która powstała aby jako organizacja pod patronatem Krakowskiej Kurii zabrała sponsorów Wielkiej Orkiestrze Światecznej Pomocy która jest sola w oku klechom i PiS-dzielcom.

Schowali kiecmana i czekają kiedy sprawa ucichnie.

Dlaczego wśród wolontariuszy Szlachetnej Paczki nie ma ani jednego księdza, zakonnicy, kleryka ? Jak wyschło źródeło dopływu kasy na swoje konta, to olali całą akcję ?

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska