Szymon Kulka pobiegł najlepiej na ME

Marek Podraza
We francuskim Hyères odbyły się Mistrzostwa Europy w biegach przełajowych. Startował w nich pochodzący z Ropy nasz zawodnik Szymon Kulka. Reprezentacja zdobyła 6. miejsce właśnie dzięki Szymonowi.

Bez medalu powrócili z Mistrzostw Europy w biegach przełajowych reprezentanci Polski. Dla sympatyków królowej sportu mamy jednak dobre wieści. Najlepiej bowiem podczas mistrzostw wypadł pochodzący z Ropy Szymon Kulka. - Jestem już po starcie na Mistrzostwach Europy w biegach przełajowych, w których zająłem 12. miejsce - informuje nasz biegacz.

Pomimo tego, że zajął najwyższe miejsce spośród naszej biało-czerwonej reprezentacji, nie jest do końca zadowolony z wyniku, jaki osiągnął. - Była duża szarpanina podczas biegu. Nie najlepsza dyspozycja oraz trasa, z jaką przyszło mi się zmierzyć, sprawiły, że zabrakło trochę sił, aby walczyć w ten dzień o medal - wyjaśnia biegacz.

Dodaje, że teraz czeka go okres roztrenowania i odpoczynku oraz ładowania akumulatorów do dalszej ciężkiej pracy. - Trzeba przyjąć na „klatę” to miejsce, które zająłem, i próbować dążyć do celów, jakie postawiłem sobie na rok 2016. Dziękuję wszystkim, którzy trzymali kciuki - mówi Szymon Kulka.

Warto dodać, że Szymon jest mistrzem Europy juniorów w biegu przełajowym sprzed trzech lat. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to naszego mistrza będziemy mogli podziwiać na gorlickich ulicach 31 grudnia podczas Gorlickiego Biegu Sylwestrowego.

Jest na liście startowej na dystansie 10 kilometrów i będzie reprezentował gminę Ropa oraz 4 Flex Sport Team. Szymon Kulka w mijającym już roku 2015 zdobył złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Mistrzostwa odbyły się w Szprotawie, a nasz biegacz pobiegł na dystansie ośmiu kilometrów. To złoto dało mu awans na ME we Francji. Był to drugi tytuł mistrza Polski w tym roku i 21. medal mistrzostw Polski w różnych kategoriach na różnych dystansach.